Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wzrost zysku Grupy Auto-Spa

0
Podziel się

Popyt na usługi firmy ma się utrzymać w 2015 r.

Wzrost zysku Grupy Auto-Spa
(Fotolia)
bEgWGyBN

Po czterech kwartałach 2014 r. Grupa Auto-Spa wypracowała 17,6 mln zł przychodów, to jest o ok. 2,5 mln zł więcej w porównaniu do ubiegłego roku. Wzrost sprzedaży jest efektem poprawy wyników we wszystkich segmentach działalności: zarządzania myjniami, sprzedaży lokalizacji pod budowę myjni oraz produkcji urządzeń myjących.

Wraz ze zwiększeniem przychodów ze sprzedaży, Grupa Auto-Spa poprawiła efektywność działalności operacyjnej. W efekcie skonsolidowana EBITDA wzrosła ponad czterokrotnie, do poziomu 3,86 mln zł.

_ Drugi rok z rzędu spółka odnotowuje wzrost efektywności, a poprawa jest zauważalna w szczególności na poziomie operacyjnym. Generujemy zyski również na rynku czeskim jak i z działalności spółki producenckiej. Stale pracujemy nad zdobywaniem nowych partnerów oraz udoskonalaniem modelu biznesowego Grupy. To pozwala nam na uzyskiwanie coraz lepszych wyników z roku na rok _ - powiedział Dariusz Ilski, Prezes Zarządu Auto Spa.

bEgWGyBP

W opinii Zarządu Spółki, pozytywny trend wzrostu popytu na oferowane produkty i usługi utrzyma się w 2015 roku.

Notowania Auto-Spa - 1 tydzień

Grupa Kapitałowa Auto-Spa buduje, sprzedaje i zarządza samoobsługowymi myjniami bezdotykowymi na terenie całego kraju. Kluczowym elementem strategii jest rozwój polskiej sieci Auto-Spa oraz ekspansja na rynki zagraniczne poprzez spółki powiązane. Obecnie w sieci Auto-Spa znajduje się 197 stanowisk myjących, własnych i partnerskich w 57 lokalizacjach w Polsce i zagranicą.

Grupa jest obecna na rynkach:

bEgWGyBV

Polski - spółka odpowiedzialna za realizację procesów inwestycyjnych i rozwojowych. Jest również operatorem myjni oraz zarządza siecią myjni w grupie. Posiada myjnie w większości zlokalizowane przy obiektach Tesco.

Czech - spółka zależna prowadzi proces sprzedażowo-inwestycyjny. Poprzez posiadany potencjał projektowy i lokalizacyjny spółka pozyskuje klientów na rynku czeskim.

HydroPress - spółka zależna zajmująca się produkcją i serwisem urządzeń myjących w kraju i zagranicą.

bEgWGyCq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)