Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZA Puławy dokonały odpisu aktualizującego w wysokości 18,9 mln zł

0
Podziel się
ZA Puławy dokonały odpisu aktualizującego w wysokości 18,9 mln zł
bEqjjNwB

Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" podjęła decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego w wysokości 18,9 mln zł, zmniejszającego wartość posiadanych akcji Zakładów Azotowych Chorzów, podała grupa.

"Jest to konsekwencją ujemnych wyników osiąganych przez spółkę, w szczególności w zakresie instalacji przerobu tłuszczów" - czytamy w komunikacie.

Wpływ wyżej opisanego odpisu aktualizującego wartość akcji Zakładów Azotowych Chorzów na jednostkowe wyniki emitenta za 2016 rok: wpływ na wynik brutto: - 18,9 mln zł; wpływ na wynik netto: - 15,3 mln zł, podkreślono również.

bEqjjNwD

"Odpis aktualizujący wartość akcji Zakładów Azotowych Chorzów nie będzie miał wpływu na skonsolidowany wynik emitenta. Sprawozdania finansowe emitenta są nadal weryfikowane przez biegłego rewidenta, dlatego powyższe kwoty nie są ostateczne i mogą ulec zmianie" - czytamy dalej.

Publikacja raportu rocznego Grupy Azoty Zakładu Azotowe "Puławy" nastąpi w dniu 16 marca 2017 roku.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

bEqjjNxe
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)