Notowania

gtn
25.02.2015 12:50

Zarząd Getin Holding rekomenduje brak dywidendy za 2014 r.

Grupa planuje nowe przejęcia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Idea Bank)
Jarosław Augustyniak, prezes idea Bank

Zarząd Getin Holding będzie rekomendował niewypłacanie dywidendy z zysku za 2014 r. - poinformował Piotr Kaczmarek, prezes Getin Holdingu._ _

_ Rekomendacja będzie taka, by nie wypłacać dywidendy _ - powiedział dziennikarzom Kaczmarek.

Z zysku za 2013 r. Getin Holding nie wypłacał dywidendy. Z zysku za 2012 roku na dywidendę trafiło 73,1 mln zł, co dało 0,10 zł na jedną akcję.

Notowania Getin Holding - 1 tydzień

_ - Getin Holding prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia za granicą kilku podmiotów, liczy że efekty tych rozmów znane będą do końca kwartału _ - poinformował Piotr Kaczmarek, prezes Getin Holdingu. - _ Bardzo intensywnie pracujemy nad kilkoma projektami, ale nie ma nic o czym można dziś poinformować. Mam nadzieję, że jest szansa na jasność w paru projektach do końca kwartału _ - powiedział Kaczamrek.

_ - Bardzo nam zależy na zbalansowaniu naszych operacji zagranicznych, by było zbalansowanie przez ekspozycję w europejskiej części Europy. Prowadzimy 5-6 projektów na różnych stopniu zaawansowania _ - dodał.

Zysk netto akcjonariuszy jednostki dominującej grupy Getin Holding w 2014 roku wyniósł 173,9 mln zł, czyli spadł 29,4 proc. rdr.

Największy udział w wyniku grupy miał zysk netto grupy Idea Banku w Polsce. W 2014 roku wyniósł 241,3 mln zł i był o 124,9 proc. wyższy niż w 2013 roku. W IV kwartale zysk netto wyniósł 55 mln zł. Przychody operacyjne w 2014 roku wzrosły o 75,7 proc. do 817,3 mln zł.

- _ Nie wiem, czy uda się utrzymać dynamikę razy dwa, ale spróbujemy wysoką dynamikę utrzymać _ - powiedział Jarosław Augustyniak, prezes grupy Idea Banku.

Strata netto grupy Idea Bank na Ukrainie w 2014 wyniosła 49 mln zł, z kolei działalność grupy w Rosji przyniosła 32,4 mln zł zysku, a na Białorusi zysk wynosił 30,9 mln zł.

Prezes poinformował, że wpływ na działalność grupy miała w Rosji min. gwałtowna deprecjacja rubla, wzrost inflacji i podniesienie stóp procentowych.

- _ Płynność powoli wraca do tego systemu bankowego. Prognoza na ten rok jest dosyć słaba _ - spadek PKB, nie uda się zdławić inflacji, dużo zależy od sytuacji politycznej” – powiedział Kaczmarek.

Pytany o możliwość sprzedaży biznesu w Rosji powiedział: _ Nie mogę wykluczyć żadnej opcji. Planów nie ma _.

Poinformował, że sytuacja w Rosji wpłynęła na pogorszenie sytuacji na Białorusi.

- _ Nie ma systemowych przyczyn, by patrzeć tam na przyszłość pesymistycznie, jedyną przyczyną jest uzależnienie od gospodarki rosyjskiej _ - powiedział Kaczmarek.

Getin podał, że w związku z konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy bank zamknął tam w 2014 roku 23 oddziały.

_ - Strefa działań wojennych nie bardzo się rozszerzyła, natomiast wpływ tych działań jest mocniejszy. Nasza prognoza na ten rok się nie zmieniła – jest stabilnie zła. W tych warunkach próbujemy chronić swój biznes i w sposób ograniczony prowadzić tam działalność bankową _ - powiedział Kaczmarek. - _ W IV kwartale strata była tam mniejsza niż w III kwartale _ - dodał.

Tagi: gtn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz