Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w ZPC Otmuchów. Kiedy kluczowa decyzja?

0
Podziel się:

Po likwidacji dwóch zakładów produkcyjnych w Pawłowie i Gorzyczkach spółka analizuje różne opcje.

Zmiany w ZPC Otmuchów. Kiedy kluczowa decyzja?
(domin_domin/iStockphoto)
bFfAdVhN

Po likwidacji dwóch zakładów produkcyjnych w Pawłowie i Gorzyczkach ZPC Otmuchów analizuje różne opcje dalszej konsolidacji. Decyzja w tej sprawie zapadnie na początku przyszłego roku.

Otmuchów poinformował również, że kontynuuje działania reorganizacyjne wewnątrz grupy w celu poprawy efektywności operacyjnej._ - Spółka m.in. rezygnuje z mniej rentownych linii produktowych i realizuje kolejne synergie kosztowe i sprzedażowe w grupie _ - czytamy w komunikacie.

W raporcie kwartalnym Otmuchów podał, że zakończony został proces konsolidacji zamkniętego zakładu produkcyjnego w Gorzyczkach i nastąpiło przeniesienie linii produkcyjnej z tego zakładu do Otmuchowa. Ponadto grupa kontynuuje proces optymalizacji portfolio produktowego - w ciągu trzech kwartałów 2014 r. nastąpiła likwidacja ponad 40 proc. jednostek produktowych z oferty.

bFfAdVhP

_ - Proces restrukturyzacyjny, którego efekty już widać, jest procesem długofalowym. Nasze działania są realizowane zgodnie z planem i powinny zostać sfinalizowane pod koniec przyszłego roku _ – powiedział, cytowany w komunikacie, Mariusz Popek, prezes Otmuchowa.

Spółka poinformowała, że kontynuuje strategię umacniania pozycji rynkowej poprzez wejście ze swoimi produktami do nowych sieci handlowych w Polsce i za granicą.

_ - Do końca 2015 r. ZPC Otmuchów planuje osiągnąć 20-proc. udział z eksportu w sprzedaży ogółem _ - podano w komunikacie.

Po dziewięciu miesiącach 2014 r. grupa zanotowała 7,7 mln zł zysku netto, 10,5 mln zł zysku operacyjnego i 207,2 mln zł przychodów. Udział eksportu w przychodach po III kwartale wyniósł 14,1 procent.

bFfAdVhV

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFfAdViq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)