Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zortrax opatentował swój wynalazek związany z drukiem 3D

0
Podziel się:
Zortrax opatentował swój wynalazek związany z drukiem 3D

Zortrax uzyskał patent na "Układ przygotowania podstawy wydruku drukarki 3D i sposób przygotowania podstawy wydruku drukarki 3D", poinformowała spółka. Uzyskany patent chroni nowatorski system kalibrowania wypoziomowania platformy roboczej, który jest istotnym elementem w druku 3D, podano również.

"Metody kalibrowania w dostępnych na rynku drukarkach polegają na ręcznym pomiarze, co oczywiście jest obarczone dużym ryzykiem błędu i złej jakości finalnego wydruku. W naszej M200 opracowaliśmy automatyczny pomiar punktów kalibracyjnych, co eliminuje błędy w przygotowaniu wydruku, który w technologii 3D musi być bardzo precyzyjny" - powiedział prezes Rafał Tomasiak, cytowany w komunikacie.

Opatentowany układ jest już stosowany w drukarkach M200, będzie także implementowany w kolejnych modelach drukarek 3D, nad którymi pracuje Zortrax.

Zortrax jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku).

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)