Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zwolnienia w PKP Cargo będą kosztować miliony

0
Podziel się:

Wnioski o przystąpienie do programu dobrowolnych odejść złożyło łącznie 1193 pracowników spółki.

Zwolnienia w PKP Cargo będą kosztować miliony
(PKP Cargo)

Ostateczna wartość zobowiązań wynikających z przeprowadzenia programu dobrowolnych odejść (PDO) u każdego z pracodawców w grupie PKP Cargo wyniesie 64,6 mln zł, podała spółka.

Wnioski o przystąpienie do PDO złożyło łącznie 1193 pracowników spółki, przy czym 319 z nich nie uzyskało zgody na skorzystanie z programu. 874 pracowników, którzy uzyskali zgodę pracodawców na przystąpienie do PDO, przestanie być zatrudniona z dniem 1 lipca 2015 roku.

"Wypłata odpraw w ramach PDO nastąpi w dwóch transzach: I transza w wysokości ok. 55 mln zł zostanie wypłacona razem z wynagrodzeniem za czerwiec 2015 r., II transza, która wyniesie ok. 9,6 mln zł, zostanie wypłacona w lutym 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

Rezerwa na przyszłe zobowiązania z tytułu PDO w wysokości 64,6 mln zł obciąży wynik finansowy PKP Cargo za II kwartał 2015 roku, podano także.

Wcześniej w tym tygodniu PKP Cargo informowało, że rada nadzorcza spółki wyraziła zgodę na zaciągnięcie zobowiązania w ramach PDO u każdego z pracodawców działających w spółce, do łącznej kwoty nie wyższej niż 96,5 mln zł.

Notowania akcji PKP Cargo w tym roku

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 48 proc. udziału w rynku według masy i ok. 57 proc. według pracy przewozowej w 2014 roku) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)