Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zysk netto Pegas Nonwovens spadł r/r do 0,51 mln euro w III kw. 2015 r.

0
Podziel się
Zysk netto Pegas Nonwovens spadł r/r do 0,51 mln euro w III kw. 2015 r.
bEhTAmLF

Pegas Nonwovens odnotował 0,51 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 8,93 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 4,15 mln euro wobec 8,16 mln euro zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 57,97 mln euro w III kw. 2015 r. wobec 60,37 mln euro rok wcześniej.

bEhTAmLH

Spółka podkreśla, że na wyniki operacyjne III kw. negatywny wpływ miały podobne czynniki, jak w poprzednich okresach roku, w tym mechanizm przenoszenia cen.

"Z drugiej strony odnotowaliśmy pozytywne wyniki sprzedaży i spodziewamy się kontynuacji tego trendu w IV kwartale. [...] Do końca roku odzwierciedlenie w naszych wynikach finansowych powinien znaleźć także istotny spadek cen polimerów, który ma miejsce od początku sierpnia" - powiedział dyrektor generalny František Řezáč, cytowany w komentarzu do wyników.

W okresie I-III kw. 2015 r. spółka miała 16,83 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 19,46 mln euro zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 169,64 mln euro w porównaniu z 171,79 mln euro rok wcześniej.

Pegas Nonwovens to spółka holdingowa będąca producentem włóknin polipropylenowych i polietylenowych dla sektora artykułów higienicznych, a także dla sektorów przemysłowego, budowlanego, rolniczego i medycznego, oraz innych specjalistycznych gałęzi przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

bEhTAmMi
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)