Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek spożywczy
03.03.2020 09:39

Wierzyciele Grupy Piotr i Paweł zaakceptowali propozycje układowe

Wierzyciele wszystkich trzech spółek z Grupy Piotr i Paweł zaakceptowali w głosowaniach propozycje układowe spółek, podała spółka. Sędzia na posiedzeniu w dniu 2 marca 2020 stwierdził przyjęcie układu oraz wyznaczył termin rozprawy, na którym sąd wyda postanowienie w przedmiocie zatwierdzenia układu na 25 marca 2020.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Głosowanie wierzycieli potwierdziło, że zaproponowany układ jest najlepszym możliwym rozwiązaniem, a partnerzy handlowi podchodzą odpowiedzialnie do procesu sanacji grupy. Za układem zagłosowało łącznie 849 wierzycieli (czyli 74% wierzycieli głosujących) reprezentujących ponad 391 mln zł wierzytelności (czyli 85% ogólnej wartości wierzytelności głosujących). Wsparcie jest bardzo duże, bowiem wierzyciele wspierający posiadają łącznie ponad 2/3 ogólnej sumy wierzytelności uprawnionych do głosowania - a zatem układ spełniłby nawet bardzo wyśrubowane wymogi poprzedniej ustawy - Prawa upadłościowego i naprawczego" - powiedział Patryk Filipiak, prezes ZFR S.A. jako zarządca sanacyjny w Grupie Piotr i Paweł Patryk Filipiak, cytowany w komunikacie.

"To pierwsza w Polsce udana restrukturyzacja sądowa w branży handlowej na taką skalę, a jednocześnie jedyna przeprowadzona tak sprawnie. Czas miał kluczowe znaczenie dla utrzymania działalności spółek, dlatego wynik głosowania wierzycieli był tak istotny dla sfinalizowania całej procedury. Moim zadaniem po zatwierdzeniu układu będzie nadzór nad prawidłowym wykonaniem układu. Dziękuję wierzycielom, pracownikom i zarządowi spółki" - dodał.

Procedura restrukturyzacji po uprawomocnieniu zostanie zrealizowana zgodnie z planem zarządcy sanacyjnego oraz propozycjami układowymi zarządów spółek. Spółki - dzięki finansowaniu inwestora strategicznego Spar Group - spłacą wierzytelności i powrócą do efektywnej działalności operacyjnej, podano w materiale.

"Uzdrowienie sytuacji w spółkach z Grupy Piotr i Paweł było naszym priorytetem. Dzięki temu uratowaliśmy nie tylko wiele placówek handlowych, kilka tysięcy miejsc pracy - ale przede wszystkim umożliwiliśmy dalszą działalność sieci detalicznej, która uniknęła upadłości. Bardzo dziękujemy wszystkim wierzycielom, którzy zaufali nam i postawili na dalszą współpracę w przyszłości. Dzięki inwestorowi strategicznemu Spar Group możemy wspólnie budować nową jakość na rynku handlu detalicznego" - powiedział członek zarządu w Grupie Piotr i Paweł Jakub Karbowiak, cytowany w komunikacie.

Na początku grudnia ub.r. Grupa Piotr i Paweł złożyła zaktualizowane plany restrukturyzacyjne, które uwzględniają inwestycję dokonaną przez Spar Group.

16 października 2019 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu Wydział Odwoławczy zmienił postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. i oddalił wszystkie wnioski o umorzenie. Tym samym restrukturyzacja będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem. Spółki wdrożyły już większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w złożonych w grudniu 2018 r. planach restrukturyzacyjnych.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-03-2020

Pierjedna wielka ściema - my składamy zawiadomienie do prokuratury

04-03-2020

PiPArtykuł jest żenujący i sponsorowany przez Zarządcę. Wiele spółek zostało oszukanych przez sieć Piotr i Paweł a "sprawny" zarządca … Czytaj całość

04-03-2020

AlikJeśli sukcesem można nazwać brak spłaty 80-90% wierzytelności to BRAWO. Brawo Zarządca, Brawo grupa PiP, brawo SPAR Group!

Rozwiń komentarze (3)