Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
02.03.2020 11:21

Wojciech Sobieraj rusza z Aion - nowym projektem bankowym

Warszawa, 02.03.2020 (ISBnews/ ISBtech) - W Belgii rozpoczął działalność cyfrowy bank Aion z opcją subskrypcji, zarządzany przez byłego prezesa Alior Banku Wojciecha Sobieraja. Projekt wyróżnia m.in. wykorzystanie sztucznej inteligencji do powiększania majątku klientów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Aion realizuje model subskrypcji miesięcznej w wysokości 19 euro za "regularne członkostwo".

"Aion ma misję zmiany sposobu bankowości. Zamiast próbować zwiększać sprzedaż i maksymalizować zyski przypadające na jednego klienta, Aion pobiera stałą opłatę abonamentową, abyśmy wykonali całą ciężką pracę dla was, naszych członków" - powiedział Wojciech Sobieraj, CEO Aion, cytowany przez Finextra.

Oprócz tradycyjnych usług bankowych, Aion opracował narzędzie oparte na sztucznej inteligencji o nazwie MoneyMax. Ma pomóc członkom aktywnie dbać o codzienne wydatki, znajdując najlepsze oferty na wydatki gospodarstw domowych i najwyższe stopy oszczędności.

Bank oferuje również wszystkim swoim stałym członkom produkt do zarządzania aktywami funduszu giełdowego oraz osobistą usługę na czacie.

"Zaangażowaliśmy znaczne środki finansowe w Aion, znacznie przekraczając kwoty, które zostały wcześniej zebrane przez jakikolwiek bank będący pretendentem do uruchomienia. Ostatecznie sukces każdej firmy zajmującej się technologią usług finansowych mierzy się jakością jej produktu, technologii i zarządzania - i pod tym względem uważamy, że wspieramy to, co najlepsze" - powiedział Daniel Zilberman, szef Warburg Pincus Europa, cytowany przez Finextra.

Sobieraj był założycielem Alior Banku, który rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Pozostawał jego prezesem do połowy 2017 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz