Notowania

giełda
17.10.2019 11:26

Wolf Theiss: W Europie Środk. wzrośnie liczba transakcji restrukturyzacyjnych

Narastające problemy płynnościowe spółek z sektora przemysłowego i handlu detalicznego mogą przyciągać inwestorów zainteresowanych aktywami podmiotów w trudnej sytuacji finansowej. Dlatego liczba transakcji na aktywach w sytuacji nieregularnej w Europie Środkowej może wzrosnąć, oceniają eksperci kancelarii prawnej Wolf Theiss.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Spodziewamy się, że w Europie Środkowej wzrośnie liczba transakcji na aktywach w sytuacji nieregularnej. Przewidujemy, że będzie to dotyczyć zwłaszcza branży motoryzacyjnej, stalowej i handlu detalicznego" powiedział Lech Giliciński z warszawskiego biura Wolf Theiss, cytowany w komunikacie.

Jego zdaniem kłopoty niemieckich firm motoryzacyjnych przełożą się na trudności poddostawców w regionie Europy Środkowej. W sektorze stalowym wzrost wolumenu sprzedaży aktywów w restrukturyzacji wynikać będzie ze spadku popytu na stal na świecie, natomiast w branży detalicznej kłopoty płynnościowe pojawiać się mogą w związku z rosnącą konkurencją sektora e-commerce i dynamicznymi zmianami w nawykach konsumenckich.

Kancelaria przypomina, że obawy o światowe spowolnienie gospodarcze ostudziły zapał inwestycyjny w regionie Europy Środkowej i zmniejszyły aktywność na rynku fuzji i przejęć w bieżącym roku. Jak wynika z danych serwisu Mergermarket łączna wartość transakcji fuzji i przejęć w Europie Środkowej spadła w I półroczu o 16% do 11,2 mld euro w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r. Liczba transakcji zmniejszyła się w tym okresie do 306 z 334.

"Europa Środkowa podąża za globalnymi trendami inwestycyjnymi. Pomimo, że większość krajów w regionie może pochwalić się zdrowymi fundamentami, obawy o światowy wzrost gospodarczy, jak również wygórowane oczekiwania cenowe sprzedających negatywnie wpływają na rynek fuzji i przejęć" - dodał Jacek Michalski z Wolf Theiss w Warszawie.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz