Notowania

finanse
12.03.2020 09:40

Zwolnienia grupowe w Banku Pekao. Jest porozumienie ze związkowcami

Bank Pekao zawarł porozumienie określające zasady zwolnień grupowych z siedmioma działającymi w banku organizacjami związkowymi. Pracę ma stracić maksymalnie 1,2 tysiąca pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Bank Pekao dogadał się ze związkowcami w sprawie zwolnień grupowych. (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

"Strony porozumienia uzgodniły m. in. kryteria doboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane oraz których warunki zatrudnienia zostaną zmienione w ramach zwolnień grupowych, warunki odpraw i dodatkowych świadczeń oraz zakres programu pomocy zwalnianym pracownikom" - podał bank w komunikacie.

Zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone w okresie od 13 marca 2020 r. do 31 października 2020 r. Bank może jednak podjąć decyzję o wydłużeniu procesu maksymalnie o 5 miesięcy.

Jak podaje Bank Pekao, zwolnienia grupowe obejmą w zakresie rozwiązania umów o pracę maksymalnie 1200 pracowników, a w zakresie zmiany warunków zatrudnienia maksymalnie 1350 pracowników.

Obejrzyj też: Balcerowicz porównuje pompowanie giełdy do używania narkotyków. "Im dłużej trwa, tym trudniej wyjść"

Według szacunków banku koszty cięć kadrowych i zmian w umowach to ok. 110-130 mln zł. Z tego tytułu zostanie utworzona stosowna rezerwa w księgach rachunkowych banku.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo, bank pekao, banki, gospodarka
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

JP-2Jak był prywatny było OK.., kiedy stał się "państwowy" zwolnienia...tak wygląda wstawanie z kolan... po pisowsku..

12-03-2020

pamPo repolonizacji bank Pekao stracił na giełdzie ok. 40% wartości. Zródło - pekao giełda. PiS niszczy w Polsce wszystko co się da zniszczyć.

12-03-2020

jaki pannie całkiem zwolnienia najpierw po linii partyjnej zatrudniono swoich na wysokie stanowiska (ciekawe ilu) a teraz będą zwalniać tych z obsługi

Rozwiń komentarze (56)