Notowania

Przejdź na

Tesco szykuje ogromną redukcję. Pracę straci 1800 osób

Tesco zwolni aż 1800 pracowników działów piekarniczych - na szczęście nie w Polsce, a w Wielkiej Brytanii. Sieć handlowa ogłosiła właśnie plan zwolnień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kolejna fala zwolnień w Tesco. Tym razem na Wyspach

Szykuje się kolejna znaczna redukcja zatrudnienia w Tesco, tym razem w Wielkiej Brytanii. Detalista ogłosił we wtorek plan zwolnień, który obejmie do 1816 pracowników działów piekarniczych - podają "Wiadomości Handlowe".

Zwolnienia mają być konsekwencją reorganizacji, którą Tesco wdraża na działach piekarniczych zlokalizowanych w swoich największych hipermarketach. Spółka będzie wypiekała mniej pieczywa, więc będzie też potrzebowała mniej pracowników tego działu.

Sieć odpowiedzialność przerzuca na "upodobania konsumentów". Tesco przekonuje, że klienci coraz rzadziej decydują się na zakup tradycyjnego chleba, wybierając inne warianty, jak na przykład bajgle czy wrapy.

Tesco nie rezygnuje całkowicie z wypieku, "od zera" będzie przygotowywać pieczywo w 257 sklepach w Wielkiej Brytanii. Do pozostałych trafiać będą półprodukty gotowe do podpieczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, wielka brytania, tesco, zwolnienia, praca, strata pracy, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-02-2020

dobra zmianaOpel w Gliwicach zwalnia Pewnie francuzi uczą nas widelcem jeść

27-02-2020

Kriss68A co na to koledzy z Solidarności ? jakieś negocjacje ? za co ludzie płacili składki ? Proponuję się zastanowić wszystkim nad tzw. członkostwem w tym … Czytaj całość

27-02-2020

Johnkapitał Angielski jest za kanałem i niech tam pozostanie

Rozwiń komentarze (12)