Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tesco Polska na sporym minusie. 200 mln zł straty

Niespełna 200 mln zł straty zanotowało w poprzednim roku obrotowym Tesco Polska. W tym samym czasie sieć zamknęła 62 sklepy i miała przychody na poziomie ponad 10 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Tesco Polska podało wyniki. Prawie 200 mln zł straty (Fot: Damian KLAMKA/East News)

Jak informuje portal dlahandlu.pl, wyniki finansowe Tesco Polska dotyczą roku obrotowego 2018/2019, czyli rozpoczętego 1 marca 2018 roku, a zakończonego 28 lutego 2019 roku. Dopiero teraz jednak ujrzały światło dzienne.

A wyniki nie są najlepsze. Ze sprawozdania wynika, że wynik finansowy był prawie 200 mln zł na minusie. Przychody natomiast wyniosły 10,5 mld zł.

W porównaniu z poprzednimi latami sytuacja jest znacznie gorsza. Jeszcze w 2016 roku spółka notowała 13 mld zł przychodów i nie miała strat.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Te po raz pierwszy pojawiły się w 2017 roku. Wtedy Tesco Polska było ponad 340 mln zł na minusie. Rok później strata sięgnęła już prawie 450 mln zł, więc restrukturyzacja była jedynym ratunkiem. Miniony rok to już znacznie mniej na minusie niż wcześniej.

Kaufland powiększy się o cztery markety, które dotychczas należały do Tesco.
Kaufland przejmuje kolejne markety Tesco. Jest zgoda UOKiK

W sumie w minionym roku obrotowym Tesco zamknęło 62 swoje sklepy. W kolejnych miesiącach sytuacja jeszcze się pogarszała i placówki były zamykane lub przejmowane przez inne sieci handlowe.

Wartość aktywów spółki na koniec lutego 2019 roku wyniosła nieco ponad 3,5 mld zł.

Związkowcy piszą do władz Tesco w sprawie warunków zwolnień grupowych
Zwolnienia grupowe w Tesco. Związkowcy piszą do władz: warunki wypłaty dodatku są krzywdzące

W drugiej połowie ubiegłego roku Tesco miało w sumie 345 sklepów w Polsce. Docelowo ma ich być 313, z czego zdecydowana większość to supermarkety. Znacząco zmniejszyć ma się również liczba dostępnych w sieci towarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-02-2020

Polkano i super!!!!!!!!!! pis to załatwi kilkanaście tysięcy ludzi pójdzie na bruk, dalej niech gnębią supermarkety to faktycznie bezrobocie osiągnie 20% … Czytaj całość

26-02-2020

SasNie dwiescie milionów straty dla Polski wy pacany tylko 200 milionów braku przychodu dla UK! Tesco jest angielskie. Co ma PIS do tego? Kupujcie na … Czytaj całość

25-02-2020

księgowysame straty czyli zero podatku. proste.

Rozwiń komentarze (5)