Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

14 sierpnia dniem wolnym od pracy? W Sejmie jest projekt jednorazowego święta

262
Podziel się

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek otrzymała petycję, która zakłada ustanowienie piątku 14 sierpnia 2020 roku jednorazowym świętem narodowym. To na okoliczność 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Autorem petycji jest warszawski radny PiS Paweł Zalewski.

14 sierpnia 2020 roku miałby stać się dniem wolnym od pracy.
14 sierpnia 2020 roku miałby stać się dniem wolnym od pracy. (Wikimedia Commons CC BY-SA)
bDTbCPfp

Autor petycji podkreśla, że "niniejsza epizodyczna ustawa pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej, wydłuży czas na uroczystości do trzech dni, tj. od 14 do 16 sierpnia 2020 r." - podaje portal gazeta.pl.

"Ustanowienie tak wcześnie tego jednorazowego dnia wolnego od pracy pozwoli uniknąć wszelkich niedogodności związanych z życiem osobistym mieszkańców, czy funkcjonowaniem zakładów pracy" - twierdzi Zalewski w uzasadnieniu.

Choć 15 sierpnia przypada już Święto Wojska Polskiego, to jednak w tym roku jest to sobota, a zatem i tak dzień wolny od pracy. Co innego dzień wcześniej - wtedy święto narodowe przypadałoby na 14 sierpnia w piątek.

bDTbCPfr

Zobacz też: 2 mln euro kary dziennie za sądy. Balcerowicz: "Folwark Ziobry"

"Będziemy obchodzić setną rocznicę wielkiego zwycięstwa Wojska Polskiego nad Rosją bolszewicką. Podniosły charakter zbliżającej się rocznicy wnioskodawca projektu pragnie uczcić m.in. poprzez ustanowienie dodatkowego dnia wolnego od pracy" - tłumaczy wnioskodawca.

bDTbCPfx

Teraz petycja warszawskiego radnego trafi do sejmowej komisji ds. petycji. Po jej analizie może ona wnieść projekt ustawy lub całkowicie odrzucić pomysł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTbCPfS
KOMENTARZE
(262)
Kwaśniewski
rok temu
Ja nic nie mam do PiS ale już z tymi świętami dniami wolnymi rydzykami i ta kościelną obłuda mogli by się opamiętać pozdrawiam
Roger_ab
rok temu
Jestem przedsiębiorca, dobrym człowiekiem - bankrutuje. Mam gdzieś politykę , kocham Polskę i uczciwie place podatki... Płaciłem ... Teraz niestety przestanę, bo od straty na szczęście nie trzeba płacić daniny. Zabraliście niedzielę - ja płacy pracownikom nie obcielem, rozdajecie za free ogromny socjal przez co ludzie łakną ogromnych zarobków - musiałem zrobić podwyżki żeby dostosować się do rynku pracy. I co ? I moi pracownicy nadal narzekają na to że wszystko drożeje i że nie idzie odłożyć. A co u mnie ?? Obroty spadły , zyski zniknęły , a koszty wzrosły . Biznesu zamknąć z dnia na dzień nie można , bo człowiek uwiązany jest umowami , kredytami itd. Pozostaje wegetacja ... ? Chyba nawet nie , bo to się nie spina. A teraz jakiś szanowny Pan poseł tak beztrosko wymyślił sobie kolejny wolny dzień od pracy ... Ludzie !!! Litości , opamiętajcie się , ja Was proszę i ostrzegam - Pomyslcie o przedsiębiorcach bo nas zajedziecie !!! A jak My padniemy to padnie też wasz budżet i cała gospodarka. Pozdrawiam Artur
beata
rok temu
a za Grunwald sie nie nalezy?
bDTbCPfT
ewa
rok temu
najlepiej dac wolny co drugi dzien, pensja minimalna 5000, na kazdego dzieciaka tysiaczek, emeryturka od trzydziestki. o, caly pis i madrosc pisu
aga
rok temu
weź się do roboty PISowski nierobie tylko wolne i dodatki za nierobienie zobaczymy za 8 lat PIS
...
Następna strona