Notowania

14 sierpnia dniem wolnym od pracy? W Sejmie jest projekt jednorazowego święta

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek otrzymała petycję, która zakłada ustanowienie piątku 14 sierpnia 2020 roku jednorazowym świętem narodowym. To na okoliczność 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Autorem petycji jest warszawski radny PiS Paweł Zalewski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
14 sierpnia 2020 roku miałby stać się dniem wolnym od pracy.

Autor petycji podkreśla, że "niniejsza epizodyczna ustawa pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej, wydłuży czas na uroczystości do trzech dni, tj. od 14 do 16 sierpnia 2020 r." - podaje portal gazeta.pl.

"Ustanowienie tak wcześnie tego jednorazowego dnia wolnego od pracy pozwoli uniknąć wszelkich niedogodności związanych z życiem osobistym mieszkańców, czy funkcjonowaniem zakładów pracy" - twierdzi Zalewski w uzasadnieniu.

Choć 15 sierpnia przypada już Święto Wojska Polskiego, to jednak w tym roku jest to sobota, a zatem i tak dzień wolny od pracy. Co innego dzień wcześniej - wtedy święto narodowe przypadałoby na 14 sierpnia w piątek.

Zobacz też: 2 mln euro kary dziennie za sądy. Balcerowicz: "Folwark Ziobry"

"Będziemy obchodzić setną rocznicę wielkiego zwycięstwa Wojska Polskiego nad Rosją bolszewicką. Podniosły charakter zbliżającej się rocznicy wnioskodawca projektu pragnie uczcić m.in. poprzez ustanowienie dodatkowego dnia wolnego od pracy" - tłumaczy wnioskodawca.

Nowe święto państwowe. Dzień Nauki Polskiej będziemy obchodzić już 19 lutego
Nowe święto państwowe. Dzień Nauki Polskiej będziemy obchodzić już 19 lutego

Teraz petycja warszawskiego radnego trafi do sejmowej komisji ds. petycji. Po jej analizie może ona wnieść projekt ustawy lub całkowicie odrzucić pomysł.

Jednym z wnioskodawców nowego święta Nauki Polskiej jest Ryszard Terlecki z PiS.
Nowe święto państwowe coraz bliżej. Sejm odrzucił poprawkę Senatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-02-2020

KwaśniewskiJa nic nie mam do PiS ale już z tymi świętami dniami wolnymi rydzykami i ta kościelną obłuda mogli by się opamiętać pozdrawiam

11-02-2020

Roger_abJestem przedsiębiorca, dobrym człowiekiem - bankrutuje. Mam gdzieś politykę , kocham Polskę i uczciwie place podatki... Płaciłem ... Teraz niestety … Czytaj całość

12-02-2020

ona 45Widzę że najwięcej płaczą najwięksi nieroby -pracodawcy,zatrudniający parę osób za najniższą krajową.

Rozwiń komentarze (262)