Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|

"300 plus". Wyprawka szkolna dla ucznia 2019. Wnioski już od lipca - warto się pospieszyć

2
Podziel się

Za nami zakończenie roku szkolnego. Na młodzież czeka dwa miesiące wakacji, jednak rodzice już teraz muszą pomyśleć nad wyprawką szkolną dla swoich pociech. Od lipca można składać wnioski o popularne "300 plus".

"300 plus" - wyprawka szkolna dla ucznia
"300 plus" - wyprawka szkolna dla ucznia (PAP)
bEqghZEB

"300 plus". Wyprawka szkolna dla ucznia 2019. Kogo obejmie program?

Od 1 lipca rusza możliwość wnioskowania do programu "Dobry start", znanego jako "Wyprawka+" lub "300+". W jego ramach rodzice mogą otrzymać 300 zł na każde dziecko.

Świadczenie w praktyce oznacza 300 zł netto - "na rękę". Świadczenie zwolnione jest z podatków i składek. Co istotne, program nie posiada żadnego kryterium dochodowego.

bEqghZED

Środki można dostać na uczące się dzieci - nawet do 20. roku życia (pod warunkiem, że nauka została rozpoczęta przed 18-stką i jest kontynuowana na przykład w technikum lub 4-letniej szkole zawodowej), a w przypadku dzieci niepełnosprawnych - do ukończenia 24. roku życia.

Zobacz także: Zobacz: Wiceminister: "300 plus" nie wpływa na ceny podręczników

Od 2019 r. świadczenie będzie przysługiwać również na uczniów szkół dla dorosłych - w tym policealnych. Na dodatkowe 300 zł nie mogą liczyć natomiast m.in. studenci, ponieważ studia (jako etap nauki) rozpoczynają po osiągnięciu 18. roku życia.

bEqghZEJ

"300 plus". Wyprawka szkolna dla ucznia 2019. Terminy

Wnioski o wypłatę świadczenia "300 plus" na rok szkolny 2019/2020 będzie można składać już od pierwszego lipca br. W tym terminie rodzice będą musieli skorzystać z drogi elektronicznej - bankowości internetowej lub portalu Empatia. Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski w formie papierowej.

Jeśli chodzi o program "300 plus" zasada jest prosta. Im szybciej zostanie złożony wniosek, tym szybciej do rodziców dotrą pieniądze. Jeżeli rodzice złożą dokumenty od lipca do końca sierpnia, to wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do końca września.

bEqghZEK

W przypadku wniosków złożonych w późniejszym terminie, rozpatrzenie oraz wypłata świadczenia nastąpi w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Co najistotniejsze, wniosek należy złożyć maksymalnie do 30 listopada. Po tym czasie pieniądze nie będą już wypłacane, a program wróci dopiero w kolejnym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqghZFe
KOMENTARZE
(2)
ZK590
2 lata temu
czy za comiesięczne 500+ nie można kupić wyposażenia do szkoły?
Jasnowidz
2 lata temu
Te wszystkie plusy skończą się bankructwem polski i zabiciem resztki polskich przedsiębiorców i oddaniu całości rynku korporacja zachodnim