Trwa ładowanie...
bErizbXF

Notowania

Przejdź na

4. fala pandemii nadciąga. Polska gotowa na kolejny lockdown?

Nadciąga 4. fala pandemii koronawirusa, budżet Polski jest w stanie udźwignąć kolejny lockdown? - To są kolejne koszty dla gospodarki, one się objawiły bardzo dużym wzrostem zadłużenia. To wzrosło o 290 mld zł, chciałbym przypomnieć, bo deficyt budżetu państwa, który niby reprezentuje całe finanse, to było tylko 80 mld zł, a prawdziwy dług wzrósł aż o prawie 300 mld zł. 4. fala grozi kolejnym wzrostem zadłużenia i zamknięciem branż - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Sławomir Dudek, główny ekonomista FOR. - Największym problemem Polski jest brak zaufania, które jest kluczowe. Wtedy mamy większy poziom zaszczepienia społeczeństwa, wtedy społeczeństwo łatwiej dostosowuje się do obostrzeń sanitarnych, przez co nie trzeba stosować zamykania gospodarki. Przez ostatnie lata to zaufanie zostało rozbite. Kraj taki jak Korea Południowa, który najlepiej radzi sobie z pandemią, tam na pierwszej stronie strategii zarządzania pandemią jest słowo "zaufanie"....

rozwiń
0
0
221
Podziel się
Komentarze (221)
zobacz więcej komentarzy (221)
bErizbXR
KOMENTARZE
(221)
ZK590
1 tyg. temu
zamkną szpitale i będzie znów lajtowo. Kogo przywiozą to się mu zaordynuje należny pakiet i po 10 dniach do domu, nawet bez kontrolnego badania. Jeżeli umrze to dobrze bo się wpisze do karty zgonu pandemie i ekstra gotówka płynie. Dla starszych schorowanych ludzi to prawie wyrok śmierci. pesel nieodpowiedni i nikt nie zwraca uwagi na chorobę, ból i potrzeby takiego człowieka.
Johny
2 tyg. temu
Polska jest prymusem Pfizera i innych koncernów więc jak najbardziej będą kolejne fale. Niemieckie badania wykazują że na mutanta z Indii najbardziej podatni są i chorują ... zaszczepieni więc o co kaman ? Lockdown dla tylko zaszczepionych czy jak ?
Albandur
2 tyg. temu
Ale jaki lockdown? Dane pokazują że chętni już sie zaszczepili i są bezpieczni, a niezaszczepieni świadomie podejmują ryzyko znalezienia się w grupie 2% ciężkich i śmiertelnych przypadków, to w takim razie czemu mamy wszystko znowu zamykać?
bErizbYj
Nick
2 tyg. temu
Łotry z MZ, wyjasniaja ze to nie szczepionka zabija tylko choroby wspolistniejace. Zatem udawadniaja ze nie byly testowane na choroby wspoistniejace. Czeka was Norymberga złotoustni.
olo9999999999...
2 tyg. temu
Żadnych Lockdownów!!! Sami sobie Rząd zamknijcie i nie pobierajcie dochodów przez pół roku cwaniaki!!! No i przy tym utrzymujcie firmę z własnych oszczędności bo nie ma waszego kodu PKD!!! Pogonić to badziewie!!!
...
Następna strona