Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. NKU
|
aktualizacja

500+ i 14 emerytura tylko dla zaszczepionych? Kontrowersyjny pomysł samorządowców

1008
Podziel się:

Samorządowcy chcą odebrać świadczenia niezaszczepionym. Jak ustalił reporter Radia Zet, propozycja związania 500 plus i 14 emerytury ze szczepionkami pojawiła się na sobotnim spotkaniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

500+ i 14 emerytura tylko dla zaszczepionych? Kontrowersyjny pomysł samorządowców
500 plus i 14 emerytura tylko dla zaszczepionych? Kontrowersyjny pomysł na stole (EastNews)

Jak ustalił reporter Radia Zet, kontrowersyjny pomysł uzależnienia 500 plus i 14 emerytury przedstawili samorządowcy na sobotnim spotkaniu z szefem kancelarii premiera, Michałem Dworczykiem.

- To są pieniądze dodatkowe, w przypadku 14. emerytury już jest warunek wykluczający pewną grupę emerytów zarabiających powyżej określonego progu, dlaczego więc nie wprowadzić kolejnego warunku? - mówił reporterowi Marek Wójcik, pełnomocnik zarządu Związku Miast Polskich.

- Zdaję sobie sprawę, że to kontrowersyjne rozwiązanie, ale nie widzę powodu, by unikać tego tematu, jeżeli mamy skutecznie chronić się przed Covid-19 - dodał Wójcik.

Zobacz także: Kopalnia Turów musi wstrzymać wydobycie. Borowski: każdy kolejny dzień pracy będzie nas kosztować

Jak dowiedziało się Radio Zet, na spotkaniu padł również pomysł przeprowadzenia bilansu covidowego wśród seniorów 60+.

- Osoby starsze w związku z pandemią nie mogły się leczyć tak, jak by chciały. Jest pomysł, aby przeprowadzić przez POZ bilans zdrowotny - mówi Wójcik.

Dodaje, że bilans pozwoli dowiedzieć się więcej o potrzebach zdrowotnych osób po pandemii. Jednocześnie byłaby to szansa na zaszczepienie.

Dodatkowo, na spotkaniu padła propozycja, aby osoby, które działają na rzecz dezorganizacji systemu szczepień, ponosiły konsekwencje.

- Antyszczepionkowcy zapisując się wiedzą, że nie przyjdą na szczepienie. Robią to wielokrotnie, to zorganizowana akcja, uważamy, że trzeba piętnować takie zachowania - ocenia Wójcik.

Z kolei samorządy, w których zaszczepi się najwięcej mieszkańców, mają otrzymać od rządu zastrzyki finansowe. - Pozytywnie oceniamy pomysły mobilizujące samorządy do tego, by jak największa ich populacja się zaszczepiła - mówi pełnomocnik zarządu Związku Miast Polskich.

Wójcik nie chciał jednak zdradzić Radiu Zet kwot, jakie zasilą fundusze samorządów. Te będą znane już w przyszłym tygodniu. Samorządowcy z  Warszawy, Krakowa i Łodzi już zgłosili chęć przygotowania loterii dla zaszczepionych. Jak zdradza Wójcik, oferty nagród były "nadzwyczaj atrakcyjne".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1008)
asd
8 miesięcy temu
A co z loterią? Brak chętnych? Jak nie marchewka to kij?
Jeny
11 miesięcy temu
Panie Wójcik od razu zapędź emerytów do komór gazowych i nie rżnij głupa z dobrodziejstwem szczepień już mieliśmy takich co głosili " praca czyni cię wolnym" " a teraz szczepienie czyni cię wolnym"
Tenesi
12 miesięcy temu
Głosy emerytów były potrzebne do wyborów. Wiadomo że już trzeci raz PiS nie wygra. Dlatego teraz emeryci są im niepotrzebni.. a na koniec rządzenia jeszcze im odebrać kilka groszy. .weźcie sobie te 14 te 13 i kupcie szczepionki ale wara od emerytów
DustyBan
rok temu
w mediach od ROKU nagonka na szczepienia, wszędzie liczniki zgonów, terror szczepionkowy a modny wirus jak zabrał w porywach 0.5% chorych tak nadal zabiera... i ten cyrk spowodował że zaszczepiono II dawkami ok 8 mln Polaków... rok wcześniej bez cyrku, dobrowolnie, na grypę zaszczepiło się ok 4mln... bez extra punktów szczepień (ile kasy na to idzie??), bez nagonki i presji. a i nie wyrobem w fazie testów. główny powód szczepienia "chcę wyjechac na wakacje"... to obraz jak zabójcza pandemia jest , pandemia głupoty.
Ella
rok temu
Od czasu opisania pierwszych przypadków AIDS, czyli choroby wywoływanej przez wirusa HIV, minęło 40 lat. Szacuje się, że w wyniku infekcji zmarło ponad 32 mln osób na całym świecie. I DO TEJ PORY NIE STWORZONO SZCZEPIONKI❗ Szczepionka na covid nie chroni przed zachorowaniem a jedynie łagodzi skutki zachorowania przez okres : 3-4 miesięcy. Przechorowanie łagodzi ponowne zachorowanie przez okres 8-12 miesięcy.
...
Następna strona