Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

500+ ma 5 lat, dotąd kosztował 145 mld zł. To dobrze wydane pieniądze?

Program "Rodzina 500 plus" ma już 5 lat. - To jest święto nas wszystkich. Jak zaczynaliśmy pracę nad programem, było dużo oponentów i niedowiarków. Dziś przede wszystkim rodziny mogą się z tego cieszyć. Po 5 latach możemy powiedzieć, że program się sprawdził i będzie kontynuowany - powiedział w programie "Newsroom" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej. - W mojej ocenie i całego rządu te 145 mld zł to dobrze wydane pieniądze. Znacznie poprawiły sytuację materialną naszych rodzin i zatrzymały niekorzystną tendencję związaną z prognozami dotyczącymi demografii. Mówię o prognozach jeszcze z 2013-14 roku. Wskaźnik się podnosi, mniejsza liczba urodzonych dzieci wynika z tego, że ubyło nam - z powodu niżu demograficznego - matek, które mogą rodzić - dodał.

0
0
18
Podziel się
Komentarze (18)
zobacz więcej komentarzy (18)
KOMENTARZE
(18)
Mimi
2 lata temu
Przez 500+ wrócilismy z 3 dzieci z zagranicy. Nie dlatego, że liczyliśmy na te pieniądze. W UK dobrze zarabialiśmy ale chcieliśmy po prostu wrócić do kraju. 500+ dało nam pewność, że nawet jak nam coś nie wyjdzie po powrocie, to będziemy mieć jakas minimalna stabilność finansową i był to jeden z czynników który stał się języczkiem u szali. 2 znajome rodziny ( fajne, energiczne, z pewnością nie patologiczne) z 3 dzieci dzięki 500+ nie wyjechały z Polski. To nie program zachęcający do rodzenia tylko do powrotu lub zostania w Pl. Jeśli program by się skończył a któreś z nas straciło by prace to z naszym poziomem języka gdzieś za granica jesteśmy w 2 mc bo wyjazd to dla nas nie problem a utrzymanie 3 dzieci na jednej pensji już tak.
Cenzor
2 lata temu
Od samego początku specjaliści mówili , ze ten program się nie sprawdzi . I słowo ciałem się stało . To program populistyczny obliczony na wygranie wyborów . A w tym czasie zadłużamy kraj , podnosimy podatki o przepraszam daniny bo PiS nowych podatków nie wprowadza . I efekt wyszedł jak wszystko co zrobił PiS . Stadniny koni , wybory korespondencyjne , maseczki , respiratory , szpitale tymczasowe , ceny . No i teraz PiS będzie potrzebował kasy bo nowe wybory za pasem . Zapomniano o tych którzy pracują o kwocie wolnej od podatku o podniesieniu progów dochodowych . W efekcie niedouczony minister finansów zaczyna propagandę twierdząc , że trzeba zmienić system podatkowy bo więcej zarabiający ponoć płacą mniejsze podatki . Wyborcy PiS to łykną bo oni i tak tego nie rozumieją . A co roku na skutek inflacji i podnoszenia plac coraz szersza grupa Polaków wchodzi w podatki na poziomie 32 % . No cóż pracujesz więcej , zarabiasz więcej to płać 2 razy wyższe podatki bo wyborcom PiS się należy .
robert
2 lata temu
DLACZEGO NIE MA REWALORYZACJI BO JAK RZĄD UCHWALA SOBIE PODWYŻKI TO ROBI TO W JEDEN DZIEŃ I NIE TRZEBA DO TEGO CZASOCHŁONNYCH PROJEKTÓW
500 -
2 lata temu
szkody : zerowy skutek w zwiększeniu liczby urodzeń. Gdyby te pieniądze przeznaczyć na np."darmowe" in vitro, służbę zdrowia, opiekę skutki byłyby widoczne. szkodliwy wpływ na moralność społeczeństwa, spadek etosu pracy. wzrost inflacji, wypływ pieniądza z kraju ( głównym beneficjentem zagraniczne sieci handlowe) wzrost cen niektórych towarów, wzrost spożycia alkoholu, najazd pseudoplusowych turystów na tatry itp. zjawiska. zanieczyszczenie środowiska przez złom samochodowy sprowadzany z zachodu, a przede wszystkim wpędzenie kraju w wieloletnie szkodliwe rządy mafii pisowskiej. zyski : Niektórym nierobom uratowało tyłek, niektórym dołozyło do pensji co pozwoliło na "odrobinę luksusu"
ycdfuvgibnhjm...
2 lata temu
Nie wszystkie pieniądze 500+ są dobrze wydawane widzę to na co dzień na co idą pieniądze.Nie mówię tu o wszystkich ale młodzi dużo wydają na takie cele które powinni pominąć bo procenty to nie są dla dzieci a dużo tego kupują mamy.Jak Rząd by dał bony zamiast gotówki to by było inaczej(Rząd tego nie przemyślał dobrze i tu tkwi ten błąd Rządu)mało z tego korzyści mają dzieci a najwięcej ich rodzice tak nie oceniam wszystkich.