Notowania

500+
03.07.2019 10:56

500+ na pierwsze dziecko. Pękła bariera miliona wniosków

Polacy szturmem ruszyli po 500+. I nie przeszkadza im nawet, że papierowe wnioski można składać dopiero od sierpnia. We wtorek późnym wieczorem przekroczona została bariera miliona wniosków o świadczenie - poinformowała minister Bożena Borys-Szopa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Już ponad milion wniosków o 500+ złożyli Polacy drogą elektroniczną (Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)

- To jest inwestycja w rodzinę. Nawet jeśli ktoś tych pieniędzy nie potrzebuje, to na pewno je dobrze spożytkuje. Np. wysyłając na korepetycje czy dodatkowe zajęcia z języka. Nie mamy żadnych niepokojących danych, z których wynikałoby, że rodzice źle wydają pieniądze z "500 plus" - mówiła w TVPInfo minister Borys-Szopa.

Minister już we wtorek podkreślała, że bariera miliona wniosków może zostać przekroczona już drugiego dnia lipca. I tak się stało. We wtorek późnym wieczorem minister Borys-Szopa poinformowała na Twitterze, że bariera została przekroczona.

"Złożono już MILION wniosków o #Rodzina500plus. Razem ze świadczeniem dobry start to niemal 1,5 mln wniosków. Tak wygląda Polska cyfrowa w praktyce. Brawo dla polskich rodzin" - napisała szefowa resortu.

Szacuje się, że po rozszerzeniu programu na pierwsze dziecko i usunięciu kryterium dochodowego, ze świadczenia "500 plus" skorzysta ok. 6,8 mln osób. To prawie dwa razy więcej, niż do tej pory

Obejrzyj: Minister Emilewicz złoży wniosek o 500+. "Dorównujemy do europejskiej średniej"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2019

JAGAA może by tak ci co nie pracują a pobierają 500+ RUSZYLI SZTURMEM do roboty zarabiać na swoje dzieci. Fajnie jest brać pieniądze, na które inni … Czytaj całość

03-07-2019

J-23Kiedy GRECJA????

03-07-2019

Koniec z pisBo ludzie wg GUS coraz biedniejsi. Bo są miliony niepotrzebnych Ukraińców, bo drozyzna

Rozwiń komentarze (28)