Notowania

media
18.04.2019 07:48

ABW na tropie TVN. "Szuka haków na dziennikarzy"

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego szuka haków na dziennikarzy TVN, którzy zrealizowali materiał na temat faszystów na Śląsku - informuje "Gazeta Wyborcza". Jednym z zarzutów ma być rzekomy przejazd taksówką bez zapłaty za kurs.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Molecki/East News)
Piotr Wacowski i Bertold Kittel

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", ABW od stycznia prowadzi śledztwo przeciw dziennikarzom TVN, którym zarzuca, że nie zapłacili za kurs taksówką.

Agenci przesłuchali w tej sprawie taksówkarzy z Wodzisławia i Rybnika, którzy mieli rozpoznać dziennikarzy na zdjęciach. Bertold Kittel i Piotr Wacowski zaprzeczają, że tego dnia byli w Wodzisławiu.

Gazeta pisze też,, że Kittel i Wacowski w 2018 r. znaleźli się na tablicach poglądowych ABW, czyli potraktowano ich jako potencjalnych przestępców, których należy ścigać.

Obejrzyj: Zarzuty dla trzech osób z reportażu o neonazistach

Kittel i Wacowski w 2017 r. przeniknęli do środowiska śląskich neofaszystów i zrealizowali głośny reportaż z "urodzin Hitlera" w lesie pod Wodzisławiem.

Po emisji reportażu, w listopadzie 2018 r. prokuratura chciała postawić Wacowskiemu zarzut propagowania faszyzmu, ponieważ w ramach prowokacji dziennikarskiej naśladował zachowania neofaszystów. Gdy o sprawie zrobiło się głośno, prokuratura ją umorzyła.

Według "Wyborczej" prawnicy TVN rozważają, czy i gdzie skierować doniesienie o przekroczeniu uprawnień i zbieraniu haków na dziennikarzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: media, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2019

stanMoże w końcu zamkną tą antypolską szczujnię.

18-04-2019

adamW końcu się wzięli za to zagrożenie dla Polski!

18-04-2019

AjgorNareszcie. Niech znika ta telewizja z Polski. Antypolska TV tylko szkalują polaków i manipulują faktami

Rozwiń komentarze (42)