Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Afrykańskie upały zapanowały w Polsce. Kiedy pracownik może odmówić pracy? - Co do zasady, zawsze możemy zgłosić przełożonemu potrzebę powstrzymania się od pracy, jeśli czujemy, że wykonywana praca może grozić nam lub osobom postronnym. Jest również około 50 różnych prac, które wymagają specjalnych właściwości psychofizycznych, to na przykład kierowcy pojazdów komunikacji miejskiej. Jeśli pracownik czuje, że może dojść do zasłabnięcia, ma prawo powstrzymać się od pracy, ale musi jednocześnie poinformować przełożonego o tym fakcie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jakub Chojnicki, dyrektor Departamentu Nadzoru i Kontroli PIP. - W skrajnych przypadkach, gdy mamy do czynienia z temperaturą, która grozi udarem, pracownik zawsze ma prawo poinformować pracodawcę, że nie jest w stanie w takich warunkach wykonywać pracy. Niestety czasem dochodzi do sporu, jeśli pracodawca zwolni pracownika bez okresu wypowiedzenia, to oczywiście można zacząć od skargi...

rozwiń
34
Podziel się:
KOMENTARZE
(34)
mariusz czwor...
3 lata temu
Brat pracowął w PIP i co...i tam też nie przestrzegają godzin pracy (nagodzin) itd. Sami za siebie powinni się wziąć!
jola
3 lata temu
MOJ KIEROWNIK ZAMIAST LBA MA ARBUZA ON NIE WIE CO TO WSPOLCZUCIE DLA NIEGO NIE MA UPALOW NIE MA COVIDA
sad
3 lata temu
dzisiaj jest upal katastrofalny,nie do wytrzymania na sloncu
Moniczka
3 lata temu
Akurat w biurze nie narzekam jak pracować muszę. Jest klima, są wiatraki i dostęp do cisowianki czy kostek lodu. Szef dba o nas w taką pogodę to się ceni, szczególnie wiedząc, że nie każdy w pracy ma tak dobrze.
Upieczona ceb...
3 lata temu
U nas na hali dzien w dzien po 40 stopni albo i wiecej :) Stoisz sobie w nieprzewiewnych ciuchach roboczych. Czujesz jak sie leb gotuje. Odpalasz na siebie 10 wiatrakow ktore po godzinie wieja juz jedynie cieplym powietrzem. Sp****olisz detal bo ci sie leb gotuje i slabiej myslisz, ale kierownika ktory siedzi w klimatyzowanej budzie to nie obchodzi :) Pozdrowienia dla ludzi z fabryk gdzie nie ma klimy.
...
Następna strona