Notowania

gospodarka
01.08.2019 20:35

Aleksander Drzewiecki nowym prezesem Kolei Śląskich

Koleje Śląskie mają nowego prezesa. Został nim Aleksander Drzewiecki, były dyrektor oddziału terenowego Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Koleje śląskie mają nowego prezesa. (Fot: Tomasz Kawka)

Aleksander Drzewiecki zastąpił na stanowisku prezesa Wojciecha Dingesa, który zajmował to stanowisko przez 3,5 roku.

Nowy prezez jest absolwentem studiów doktoranckich na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, ukończył studia w Katedrze Transportu Szynowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej.

Wcześniej był dyrektorem Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach. Ma też doświadczenie w pracy maszynisty i rewidenta taboru kolejowego. Był też biegłym sądowym z zakresu transportu szynowego.

Oglądaj też: Wiceminister infrastruktury: Polska kolej przeżywa renesans

Jak pisze o nim PAP, "prywatnie jest entuzjastą kolei od najmłodszych lat".

"Wierzę, że wspólnie z całą załogą będziemy mogli dalej rozwijać transport kolejowy w regionie i sukcesywnie podnosić poziom świadczonych usług. Trzy główne obszary, na których chciałbym się skupić w mojej pracy to bezpieczeństwo, dalekowzroczność w rozwoju spółki i jakość świadczonych usług. Zachęcam przy tym już teraz, aby jak najczęściej korzystać z ekologicznego środka transportu, jakim jest pociąg, zamiast z transportu indywidualnego" - powiedział nowy prezes Kolei Śląskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Tagi: gospodarka, wiadomości, transport
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2019

los kolejorzaAby się nie okazał takim samym dzieckiem jak dawniej w Poznaniu dyrektor przewozów regionalnych. Ciocia wysoko postawiona w PO, awansowała dziecko na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)