Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. JSA
|

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję

2
Podziel się:

Druga tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę. W plebiscycie zmierzą się urzędujący prezydent Andrzej Duda z kandydatem opozycji Rafałem Trzaskowski. Podpowiadamy, jaki plan na przyszłą kadencję prezentuje ten pierwszy.

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję
Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję (GETTY)

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję

Program wyborczy Andrzeja Dudy zakłąda dalsze wsparcie dla programu 500 plus. Obecny prezydent jest także orędownikiem podpisania Karty Rodziny i dodatku solidarnościowego w okresie pandemii koronawirusa.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda a gospodarka:

  • wsparcie dla rodzin,
  • zapewnienie wypłacania świadczeń 500+,
  • utrzymanie miejsc pracy,
  • wzmocnienie gospodarki,
  • stworzenie i realizacja planu, by ochronić się przed skutkami światowej pandemii

Przypomnijmy, że Andrzej Duda, urzędujący prezydent, w I turze wyborów prezydenckich, 28 czerwca 2020 zdobył 43,5 proc. głosów. Za kilka dni dowiemy się, ile osób zagłosuje na niego w II turze.

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję

Walczący o utrzymanie urzędu Andrzej Duda podkreśla na każdym kroku, że priorytetem jego prezydentury jest zapewnienie wsparcia dla polskich rodzin. Prezydent deklaruje także pełne wsparcie reformy sądownictwa forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość oraz cały obóz Zjednoczonej Prawicy. Czego jeszcze możemy spodziewać się w razie jego reelekcji?

Andrzej Duda przedstawił w swoim programie wyborczym propozycję tzw. emerytury stażowej dla mężczyzn po przepracowaniu 40 lat lub kobiet po 35 latach. Tym samym kobiety, które zaczęłyby pracować w wieku 20 lat, na emeryturę mogłyby przejść już w wieku 55 lat (pięć lat wcześniej niż obecnie). Istnieje także druga opcja, na mocy której zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogliby przechodzić na emeryturę po przepracowaniu 45 lat.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Kpina
4 lata temu
Kpina 45 lat pracy Kobieta to co emerytura stażowa gdy zacznie pracę od lat 15 szkoła zawodową to 45 lat pracy daje jej 60 lat wieku to żadna laska normalna emerytura ja czeka.
Ben
4 lata temu
Na emerytury wydajemy zdecydowanie za dużo! Skończmy z chorymu przywilejami emerytalnymi. Nigdzie praktycznie takiego czegoś nie ma jak w Polsce. Nawet szwajcarzy nie mają takich fanaberi!