Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję

Druga tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę. W plebiscycie zmierzą się urzędujący prezydent Andrzej Duda z kandydatem opozycji Rafałem Trzaskowski. Podpowiadamy, jaki plan na przyszłą kadencję prezentuje ten pierwszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GETTY)
Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję

Program wyborczy Andrzeja Dudy zakłąda dalsze wsparcie dla programu 500 plus. Obecny prezydent jest także orędownikiem podpisania Karty Rodziny i dodatku solidarnościowego w okresie pandemii koronawirusa.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda a gospodarka:

  • wsparcie dla rodzin,
  • zapewnienie wypłacania świadczeń 500+,
  • utrzymanie miejsc pracy,
  • wzmocnienie gospodarki,
  • stworzenie i realizacja planu, by ochronić się przed skutkami światowej pandemii

Przypomnijmy, że Andrzej Duda, urzędujący prezydent, w I turze wyborów prezydenckich, 28 czerwca 2020 zdobył 43,5 proc. głosów. Za kilka dni dowiemy się, ile osób zagłosuje na niego w II turze.

Andrzej Duda i jego program wyborczy. Plan prezydenta na przyszłą kadencję

Walczący o utrzymanie urzędu Andrzej Duda podkreśla na każdym kroku, że priorytetem jego prezydentury jest zapewnienie wsparcia dla polskich rodzin. Prezydent deklaruje także pełne wsparcie reformy sądownictwa forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość oraz cały obóz Zjednoczonej Prawicy. Czego jeszcze możemy spodziewać się w razie jego reelekcji?

Andrzej Duda przedstawił w swoim programie wyborczym propozycję tzw. emerytury stażowej dla mężczyzn po przepracowaniu 40 lat lub kobiet po 35 latach. Tym samym kobiety, które zaczęłyby pracować w wieku 20 lat, na emeryturę mogłyby przejść już w wieku 55 lat (pięć lat wcześniej niż obecnie). Istnieje także druga opcja, na mocy której zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogliby przechodzić na emeryturę po przepracowaniu 45 lat.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2020

BenNa emerytury wydajemy zdecydowanie za dużo! Skończmy z chorymu przywilejami emerytalnymi. Nigdzie praktycznie takiego czegoś nie ma jak w Polsce. … Czytaj całość

10-07-2020

KpinaKpina 45 lat pracy Kobieta to co emerytura stażowa gdy zacznie pracę od lat 15 szkoła zawodową to 45 lat pracy daje jej 60 lat wieku to żadna laska … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)