Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Malwina Gadawa
|

Autonomiczne pojazdy i magazyny energii. Chcą inspirować się Japonią

6
Podziel się:

Delegacja Dolnego Śląska uczestniczy w misji gospodarczej w Tokio. Samorządowcy i przedstawiciele firm tworzących gry komputerowe oraz właściciele startupów liczą, że w technologicznym centrum świata uda im się nawiązać nowe kontakty, które pozwolą nie tylko na podbój kolejnych rynków, ale także na poznanie najnowocześniejszych rozwiązań. Japonia nie jest przypadkowym kierunkiem, firmy uczestniczą także w Tokio Game Show, jednej z największych wystaw gier wideo w Azji i na świecie.

Autonomiczne pojazdy i magazyny energii. Chcą inspirować się Japonią
Firma Kyosan wprowadza nowoczesne technologie m.in. w japońskim transporcie kolejowym (East News, CHARLY TRIBALLEAU)

Delegacja samorządu województwa spotkała się w czwartek z przedstawicielami firmy Kyosan, która tworzy m.in. inteligentne systemy sygnalizacji świetlnej w transporcie drogowym i kolejowym. Pozwalają one na sterowanie ruchem w czasie rzeczywistym, odpowiednio dostosowując sygnalizację do natężenia ruchu. Takie systemy wykorzystywane są nie tylko w Japonii, ale także w Chinach czy na Tajwanie.

Japońska firma tworzy także autonomiczne pojazdy, które są wykorzystywane na lotniskach. Wśród pięciu oddziałów przedsiębiorstwa, jedyny w Europie zlokalizowany jest w Warszawie. Dolnośląscy samorządowcy nie ukrywają, że liczą na współpracę z Japończykami i wiążą z nią spore nadzieje.

Nowoczesne technologie w transporcie

Zdecydowanie chcielibyśmy wprowadzić takie rozwiązania na Dolnym Śląsku. Nowoczesną sygnalizację świetlną moglibyśmy montować na zrewitalizowanych liniach kolejowych - mówi money.pl marszałek Cezary Przybylski.

Samorządowiec dodaje, że przy tych nowoczesnych sygnalizacjach świetlnych, czy centrach sterowania ruchem powstają także magazyny energii. - Dzięki temu technologie działają, nawet gdy nie ma prądu - opowiada marszałek województwa.

Spotkanie z przedstawicielami firmy w Tokio to dopiero pierwszy krok do nawiązania współpracy, ale Cezary Przybylski dzięki tej wizycie liczy na to, że o szczegółach będzie można już rozmawiać w warszawskim oddziale japońskiego przedsiębiorstwa.

Takashi Minie, dyrektor Kyosan w rozmowie z money.pl przekonuje, że system sygnalizacji kolejowej, którym interesuje się dolnośląskie województwo, ma wieloletnią historię, ale zmienia się wraz z rozwojem kolei japońskich i technologii.

- Główny nacisk kładziemy na nowoczesne rozwiązania i bezpieczeństwo. To nasz priorytet - przekonuje dyrektor Kyosan.

Pokażą się na Tokio Game Show

Głównym punktem misji gospodarczej w Tokio jest udział przedstawicieli 10 firm tworzących gry komputerowe oraz właścicieli startupów z nowymi technologiami w Tokio Game Show, to jedna z największych wystaw gier wideo w Azji i na świecie.

Targi organizowane są od 1996 roku. W ostatnich latach impreza ze względu na pandemię koronawirusa odbywała się tylko w wersji online. Tegoroczna edycja targów jest więc okazją, aby po przymusowej przerwie w jednym miejscu spotkali się: najważniejsi producenci gier, konsol i platform do gier mobilnych oraz miłośnicy nowoczesnych technologii.

W tym roku wydarzenie odbywa się w formacie hybrydowym. Udział bierze znacznie więcej wystawców, niż oczekiwano, bo ponad 600. W sumie, według organizatorów będzie ponad 1800 stoisk.

Świat pędzi do przodu i firmy tworzące nowe technologie muszą za nim nadążać. Dlatego dolnośląskich przedsiębiorstw nie mogło zabraknąć w Tokio, w czasie największego tego typu wydarzenia branżowego. Tokio Game Show to obowiązkowy punkt dla tych, którzy chcą się liczyć na rynku gamingowym - mówi money.pl Michał Rado, prezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej.

Marszałek województwa przekonuje, że dolnośląskie firmy są potentatem, jeżeli chodzi o tworzenie gier, ale także możliwość sprzedaży. - Targi mają umożliwić przedsiębiorcom nawiązanie nowych kontaktów, czy znalezienie finansowania dla realizacji kolejnych pomysłów - mówi Cezary Przybylski.

Misja gospodarcza zorganizowana została w ramach programu "Going Global — Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza".

Malwina Gadawa, dziennikarka money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
yakuza vel sh...
rok temu
niech się POchwalą, jak to wiele robią przeciwko swojemu własnemu państwu, to Japończycy docenią jak nikt inny na świecie
Godia
rok temu
Wycieczka, wielkie plany i nic za tym nie pójdzie. Kiedyś z urzędem miasta Wrocławia byłam w Wiedniu oglądać spalarnię śmieci w autonomicznym obiegu. I co? i nic!
kasandra
rok temu
W latach 60 tych -były pierwsze ruchome chodniki. Szumnie zapowiadano ,że w 20 wieku nie trzeba będzie mieć samochodów bo wszędzie będą ruchome chodniki. I co? I tak będzie z tymi zapowiedziami.
greg
rok temu
jedna z ostatnich wycieczek Przybylskiego??? j
znafca
rok temu
Na razie to niech ustawią prawidłowo falę zielonego światła a nie Japonią sie zajmować. No i co z nową południową obwodnicą śródmiejską ? Bo planom już 10 lat minęło.