Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Awaria CEPiK. Od rana klienci odchodzą z kwitkiem

5
Podziel się:

Od rana trwa awaria systemu CEPiK. Wielu kierowców, którzy we wtorek chcieli zarejestrować samochód, wychodzą z urzędu z niczym.

Z powodu awarii systemu część kierowców nie zarejestrowała we wtorek samochodu
Z powodu awarii systemu część kierowców nie zarejestrowała we wtorek samochodu (pixaby)
bECKGzQR

Centralny Ośrodek Informatyki poinformował, że we wtorek występują problemy z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców oraz Systemem Rejestrów Państwowych.

- Oba systemy działają, choć niektóre funkcjonalności nadal mogą być chwilowo niedostępne. Intensywnie pracujemy nad przywróceniem ich prawidłowego działania – czytamy w komunikacie.

bECKGzQT

Problemy systemu oznaczają, że niektórzy kierowcy, którzy mieli dziś zarejestrować pojazdy, odchodzą z urzędu z kwitkiem. Serwis internetowy epoznań.pl opublikowała mail pana Michała, który termin zarezerwował dwa tygodnie temu, a we wtorek nawet nie wszedł do urzędu, bo już przy drzwiach informowano wszystkich klientów i awarii.

Zobacz także: Obejrzyj: CEPiK miał być batem na złodziei, a stał się sposobem na uwiarygodnienie oszustw

- Pani urzędnik stwierdziła, że system nie działa i nie wiadomo kiedy zacznie, więc możemy czekać albo umówić się na inny dzień. Gdy zapytałem, co mam zrobić skoro kończy mi się ważność tymczasowego dowodu rejestracyjnego, pani urzędnik rozłożyła ręce i powiedziała, że mam się umówić przez internet na nowy termin. Zażądałem zaświadczenia o odmowie wydania dowodu (tymczasowy dowód kończy mi się za 3 dni, a pierwszy wolny termin w Urzędzie jest za 2 tygodnie). Takiego zaświadczenia również nie otrzymałem – napisał czytelnik.

bECKGzQZ

Problemy w głównej mierze dotyczą CEPIK-u, ale występują też w systemie odpowiedzialnym za m.in. dowody osobiste, meldunki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECKGzRu
KOMENTARZE
(5)
Jan
rok temu
Widzą obywatel jak dział panstwo, no nie działa należy krzyczeć na każdego przedstawiciela władzy urzędnika policjanta polityka a nawet w skrajnych przypadkach powieść się dalej my im płacimy z naszych a oni ręce rozkładają
też interesan...
rok temu
Co się dziwić, w pisowskim państwie wszystko jest prowizoryczne, byle było teraz, jutro się nie liczy.
czytaj prawo....
rok temu
ludzie czytajcie informacje i przekazujcie. nie róbcie kolejek jak nie potrzeba. prawie wszystkie dokumenty mają na czas pandemii i po prolongowany termin. nie róbcie zbędnych kolejek jak nie trzeba.
bECKGzRv
666
rok temu
A jaki to problem??? Chwilowy brak kontroli nad tym co kto kupił i posiada.
lili
rok temu
Osobiście sam rownież doświadczyłem takiej awarii. Trwała ponad tydzień. Poza kosztami dojazdu do starostwa (40 km w jedna stronę) udało mi się uniknąć zapłacenia mandatu za brak ważnego dowodu rejestracyjnego. Z tego co się dowiedziałem, winny jest serwis oprogramowania - jakas malutka firma ze względu na oszczędności (ponoć)