Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Awaria CEPiK. Od rana klienci odchodzą z kwitkiem

Od rana trwa awaria systemu CEPiK. Wielu kierowców, którzy we wtorek chcieli zarejestrować samochód, wychodzą z urzędu z niczym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixaby)
Z powodu awarii systemu część kierowców nie zarejestrowała we wtorek samochodu

Centralny Ośrodek Informatyki poinformował, że we wtorek występują problemy z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców oraz Systemem Rejestrów Państwowych.

- Oba systemy działają, choć niektóre funkcjonalności nadal mogą być chwilowo niedostępne. Intensywnie pracujemy nad przywróceniem ich prawidłowego działania – czytamy w komunikacie.

Problemy systemu oznaczają, że niektórzy kierowcy, którzy mieli dziś zarejestrować pojazdy, odchodzą z urzędu z kwitkiem. Serwis internetowy epoznań.pl opublikowała mail pana Michała, który termin zarezerwował dwa tygodnie temu, a we wtorek nawet nie wszedł do urzędu, bo już przy drzwiach informowano wszystkich klientów i awarii.

Obejrzyj: CEPiK miał być batem na złodziei, a stał się sposobem na uwiarygodnienie oszustw

- Pani urzędnik stwierdziła, że system nie działa i nie wiadomo kiedy zacznie, więc możemy czekać albo umówić się na inny dzień. Gdy zapytałem, co mam zrobić skoro kończy mi się ważność tymczasowego dowodu rejestracyjnego, pani urzędnik rozłożyła ręce i powiedziała, że mam się umówić przez internet na nowy termin. Zażądałem zaświadczenia o odmowie wydania dowodu (tymczasowy dowód kończy mi się za 3 dni, a pierwszy wolny termin w Urzędzie jest za 2 tygodnie). Takiego zaświadczenia również nie otrzymałem – napisał czytelnik.

Problemy w głównej mierze dotyczą CEPIK-u, ale występują też w systemie odpowiedzialnym za m.in. dowody osobiste, meldunki.

Właściciele będą mieć 30 dni na wyrejestrowanie lub ponowne zarejestrowanie auta
Nie wyrejestrujesz samochodu w ciągu 30 dni? Zapłacisz nawet 1000 zł kary

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: cepik, rejestracja samochodu, gospodarka, wiadomości, urząd
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-08-2020

czytaj prawo...ludzie czytajcie informacje i przekazujcie. nie róbcie kolejek jak nie potrzeba. prawie wszystkie dokumenty mają na czas pandemii i po prolongowany … Czytaj całość

04-08-2020

liliOsobiście sam rownież doświadczyłem takiej awarii. Trwała ponad tydzień. Poza kosztami dojazdu do starostwa (40 km w jedna stronę) udało mi się … Czytaj całość

04-08-2020

666A jaki to problem??? Chwilowy brak kontroli nad tym co kto kupił i posiada.

Rozwiń komentarze (5)