Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wraca temat zakazu rozdzielności majątkowej polityków na kanwie wątpliwych transakcji w resorcie zdrowia, a także faktu, że firma brata ministra zdrowia zgarnia wielomilionowe dotacje z publicznej kasy. Udziałowcem firmy jest żona Szumowskiego, która nabyła udziały od męża. - Wykorzystywanie stanowiska publicznego dla korzyści osobistej, rodzinnej czy partyjnej to jest po prostu korupcja. To, co robi m.in. minister Szumowski jest - wedle definicji - korupcją. Według nauki oraz w cywilizowanych krajach korupcja to wykorzystywanie funkcji dla odnoszenia korzyści - powiedział w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz, przewodniczący rady Forum Obywatelskiego Rozwoju, były wicepremier i minister finansów - W państwie PiS mamy do czynienia z takim stadium skandali natury korupcyjnej czy nepotyzmu, że w krajach cywilizowanych obaliłyby każdy rząd. W warunkach obecnego układu te czyny są przedstawiane jako chwalebne - dodał.

208
Podziel się:
KOMENTARZE
(208)
Lech
4 lata temu
Zeby dobrze zyczyc Polsce to trzeba byc Polakie z duszy i serca, a nie wykonawca koncepcji Sorosa i Sachsa. Teraz wypada juz siedziec cicho panie Balcerowicz i nie udawac specjalisty.
Wert
4 lata temu
Wot ekonomysta o temperamencie dresiarza
Erassmus
4 lata temu
Odezwał się burak, co dyplom za pół świniaka kupił.
Nemo
4 lata temu
Panie Balcerowicz . To już pan nie uzdrawia ukraińskiej gospodarki ? Poznali się na panu nawet Ukraińcy jaki to z pana ekspert ?
pw
4 lata temu
jak mu nie wstyd wypowiadać się , człowiek bez honoru
...
Następna strona