Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
MKS
|

Baleary. Wywłaszczą 56 właścicieli domów, by oddać je potrzebującym

298
Podziel się

Po co budować nowe domy dla potrzebujących, skoro można skorzystać z tych, które już są? Rząd wspólnoty autonomicznej Balearów wywłaszczył posiadaczy 56 obiektów lokali, do których wkrótce trafią ubogie rodziny.

Baleary. Wywłaszczą 56 właścicieli domów, by oddać je potrzebującym
Baleary to pierwszy region Hiszpanii, który zdecydował się na taka formę pozyskiwania lokali dla potrzebujących (Pixabay)
bDSyQemZ

Rząd hiszpańskich Balearów chce poprawić sytuację mieszkaniową najbiedniejszych mieszkańców wysp. W tym celu wywłaszczy właścicieli 56 nieruchomości i odda je potrzebującym – informuje serwis SpainNews. 

Jak donosi serwis, urzędnicy dokonali wyboru biorąc pod uwagę wielkość budynku, jego stan i ogólną charakterystykę. Wywłaszczeni właściciele mogą liczyć na rekompensaty, ale wynagrodzenie będzie o ponad 40 proc. niższe niż cena rynkowa na Balearach. 

- To pionierskie przedsięwzięcie w skali Hiszpanii. W żadnym innym regionie nie podjęto jeszcze takiej decyzji – powiedział minister ds. mieszkalnictwa rządu Balearów. 

bDSyQenb
Zobacz także: Wysiedlą ludzi pod budowę CPK. Wykup albo wywłaszczenie. Dotąd zgłosiło się 100 osób, sprawa dotyczy 3 tysięcy

Wywłaszczonym właścicielom przysługuje prawo odwołania się do sądu. Minister wyjaśni, że samo złożenie odwołania nie sparaliżuje procesu wywłaszczania, chyba że sąd ustali środki zapobiegawcze w postaci konieczności powstrzymania się od działań. 

27 lokali, które spodobały się urzędnikom, znajduje się na Majorce, 23 – na Minorce, a sześć zlokalizowanych jest na Ibizie. Urzędnicy chcą tak skalkulować ceny, by czynsz nie przekraczał 30 proc. dochodów nowych lokatorów.

bDSyQenh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSyQenC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(298)
Iljicz
miesiąc temu
Komunizm wiecznie żywy.
Inka
miesiąc temu
Macie przedsmak "wyższego dobra". Będziecie mieć więcej, to was dobiją takim "zacieraniem granicy w warstwach społecznych". A takich ludzi w ubóstwie będzie przybywać. I będą wpatrzeni w rząd jak w obrazek.
Piotr
miesiąc temu
Na jakiej podstawie chca okrasc wlascicieli???
bDSyQenD
Masasakra
miesiąc temu
Dobre :) Bezrobotni powinni w nocy wywłaszczać pracujących z pieniędzy im są bardziej potrzebne. Ide na koniec ziemi skoczyc w kosmos.
Lol
miesiąc temu
Ewidentnie wysłaliśmy swoich przedstawicieli z wiodącej partii ze słońcem narodu na czele. No chyba że na wakacje pojechał Suski.
...
Następna strona