Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezrobocie. W czerwcu przybyło ok. 18 tys. bezrobotnych

Pandemia koronawirusa przyczynia się do wzrostu bezrobocia. W czerwcu przybyło ok. 18 tys. bezrobotnych - szacuje resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Wzrost bezrobocia w Polsce. Przybyło ok. 18 tys. bezrobotnych

- Szacujemy, że w czerwcu przybyło ok. 18 tys. osób bezrobotnych - powiedziała w Polskim Radiu 24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Optymistycznie stwierdziła też, że na koniec roku - jak szacuje resort - stopa bezrobocia będzie jednocyfrowa.

Maląg przypomniała, że 30 maja w Polsce było 1 mln 11 tys. bezrobotnych i sześcioprocentowa stopa bezrobocia. - Przyrównam to do końca lutego, kiedy ten okres trudny się zaczął. Od tego czasu przybyło 92 tys. osób bezrobotnych - dodała.

Minister zapewniła, że rząd pamięta o osobach, które straciły pracę w wyniku epidemii po 15 marca, a były na umowach o pracę. - Inne mechanizmy wsparcia były też z tarczy antykryzysowej. Dodatkowe wsparcie - dodatek solidarnościowy - jest wypłacany w czerwcu, lipcu, sierpniu - podkreśliła.

- Z naszych danych wynika, że na koniec roku stopa bezrobocia będzie jednocyfrowa. Przede wszystkim wszelkie działania, które rząd podejmuje we współpracy z prezydentem, mają chronić miejsca pracy, napędzać polską gospodarkę poprzez inwestycje i właśnie ten kierunek pokazuje, że jest kierunkiem właściwym dla dobra Polaków - dodała.

Obejrzyj: Walka o głosy. Bosak: niech się panowie prześcigają

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bezrobocie, praca, rynek pracy, marlena maląg, koronawirus kryzys, utrata pracy, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-07-2020

bezbezrobocie w Polsce powiększa się a nasze władze cały czas sprowadzają imigrantów ze wsch do Polski do pracy .

02-07-2020

RnJaka pomoc dla pracowników?pracodawcy dostali pomoc w ramach tarczy,I tak zwalniają dostając duże pieniądze,wcześniej zmuszając do opieki i … Czytaj całość

02-07-2020

Tak jesteśmy /mocni/...Jak się stąd zwiną zachodnie montownie to będzie po nas...

Rozwiń komentarze (10)