Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Bezrobocie. W czerwcu przybyło ok. 18 tys. bezrobotnych

10
Podziel się

Pandemia koronawirusa przyczynia się do wzrostu bezrobocia. W czerwcu przybyło ok. 18 tys. bezrobotnych - szacuje resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

Wzrost bezrobocia w Polsce. Przybyło ok. 18 tys. bezrobotnych
Wzrost bezrobocia w Polsce. Przybyło ok. 18 tys. bezrobotnych (PAP)
bDJYUgCZ

- Szacujemy, że w czerwcu przybyło ok. 18 tys. osób bezrobotnych - powiedziała w Polskim Radiu 24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Optymistycznie stwierdziła też, że na koniec roku - jak szacuje resort - stopa bezrobocia będzie jednocyfrowa.

Maląg przypomniała, że 30 maja w Polsce było 1 mln 11 tys. bezrobotnych i sześcioprocentowa stopa bezrobocia. - Przyrównam to do końca lutego, kiedy ten okres trudny się zaczął. Od tego czasu przybyło 92 tys. osób bezrobotnych - dodała.

Minister zapewniła, że rząd pamięta o osobach, które straciły pracę w wyniku epidemii po 15 marca, a były na umowach o pracę. - Inne mechanizmy wsparcia były też z tarczy antykryzysowej. Dodatkowe wsparcie - dodatek solidarnościowy - jest wypłacany w czerwcu, lipcu, sierpniu - podkreśliła.

bDJYUgDb

- Z naszych danych wynika, że na koniec roku stopa bezrobocia będzie jednocyfrowa. Przede wszystkim wszelkie działania, które rząd podejmuje we współpracy z prezydentem, mają chronić miejsca pracy, napędzać polską gospodarkę poprzez inwestycje i właśnie ten kierunek pokazuje, że jest kierunkiem właściwym dla dobra Polaków - dodała.

Zobacz także: Obejrzyj: Walka o głosy. Bosak: niech się panowie prześcigają

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJYUgDC
praca
rynek pracy
KOMENTARZE
(10)
bez
8 miesięcy temu
bezrobocie w Polsce powiększa się a nasze władze cały czas sprowadzają imigrantów ze wsch do Polski do pracy .
Rn
8 miesięcy temu
Jaka pomoc dla pracowników?pracodawcy dostali pomoc w ramach tarczy,I tak zwalniają dostając duże pieniądze,wcześniej zmuszając do opieki i wykorzystania urlopów-bo im wolno
Tak jesteśmy ...
8 miesięcy temu
Jak się stąd zwiną zachodnie montownie to będzie po nas...
bDJYUgDD
wertes
8 miesięcy temu
Polska gospodarka ucierpiała nie tyle od koronakryzysu co swego coraz większego strukturalnego zapóźnienia technologicznego względem centrów finansowych świata tzn. oparcia jej rozwoju kapitałowego na prostych czynnościach wytwórczych nie wymagających w istocie wykorzystania złożonych procesów pozyskiwania dowolnych środków proinwestycyjnych... To tak jakby sobie samemu wytwarzać cement w dobie gotowych materiałów budowlanych. Jest to swoiście /bezpieczna/ lecz w rezultacie ślepa w swej naiwności [samowystarczalność].
Robol
8 miesięcy temu
+jeden Bo od maja sie jeszcze nie zarejestrowałem Takich na pewno jest wiecej