Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|
aktualizacja

Biedronka otwarta w niedzielę? Wtedy zrobią to też inne sieci

28
Podziel się:

Sieć sklepów Biedronka ma zostać wypożyczalnią książek i w ten sposób obejść zakaz handlu w niedziele. Inne duże sieci już zapowiadają, że jeśli do tego dojdzie, to również otworzą swoje sklepy, bo "nie będą mieć wyboru".

Biedronka otwarta w niedzielę? Wtedy zrobią to też inne sieci
Biedronka ma otworzyć sklepy w niedziele niehandlowe. Inne sieci pójdą za jej przykładem? PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS (East News, MAREK BAZAK)

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl - główni rywale Biedronki nie mogliby przejść obojętnie obok takiego posunięcia portugalskiego marketu.

Przyglądamy się działaniom Biedronki. Nie pozwolimy, by jej sklepy działały w niedziele, a nasze nie. Zaburzyłoby to konkurencję na rynku - czytamy w Wiadomościach Handlowych wypowiedź anonimowego przedtawiciela z innej dużej sieci handlowej.

Portal zwraca uwagę, że inne duże sieci uważnie obserwują poczynania Biedronki. Zwłaszcza że sklepy miały już przyzwyczaić się do działalności sześć dni w tygodniu. A zwłaszcza część pracowników.

Biedronka jest hegemonem na polskim rynku, jej sklepy są w zasięgu każdego Polaka. Jeśli otworzy sklepy w niedziele, to cała branża absolutnie zostanie zmuszona do tego, by zrobić to samo - dodaje inny anonimowy rozmówca pracujący w jednej z sieci.

Inni podkreślają, że Biedronka zyskała klientów, gdy w części sklepów wprowadzono usługi pocztowe. Zakupy po prostu robiono w sklepie, który był otwarty, nie patrząc na szyld.

- W konsekwencji traciliśmy sprzedaż zarówno w sobotę, jak i w poniedziałek - przyznał kolejny informator Wiadomości Handlowych.

Biedronka jak biblioteka

W najbliższą niedzielę (7 sierpnia) część sklepów Biedronki ma przyjmować klientów, gdyż sklepy staną się wypożyczalniami książek.

Money.pl dotarł do instrukcji, jaką mieli otrzymać pracownicy sieci Biedronka. Według niej już w nocy z piątku na sobotę niektóre sklepy otrzymają około 140 książek. Stojaki z książkami mają być ustawione w strefie wejścia lub w strefie, w której nie ma żywności, w zależności od kategorii placówki.

Co ważne, z wypożyczalni będą mogli korzystać tylko klienci posiadający kartę lojalnościową Moja Biedronka. Według instrukcji, do której dotarliśmy, okres wypożyczenia książki to dwa tygodnie, w systemie trzymiesięcznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Mistrz Polika...
2 miesiące temu
Otwieranie sklepów w niedzielę jest antyspołeczne i wykańczające dla personelu
Bibliotekarz
2 miesiące temu
Hahaha. Genialne. Nie rozumiem dlaczego mniejszosc narzuca wiekszosci gdzie ma robic zakupy
Romek
2 miesiące temu
Nie powinny wypowiadać się tu osoby, które nie pracowały w handlu i które nie pracują w niedzielę. Wiele osób nie ma po prostu wyboru i zmiany pracy tak na skinienie. Niedziela dla niektórych osób jest jedynym dniem kiedy mogli wspólnie spędzać z rodziną, po co komuś wolne w poniedziałek skoro dzieci w szkole a mąż/żona w pracy. Rozumiem, że są branże które musza pracować w niedziele ale czy my musimy kupować w ten dzień kaszankę i wódę? Spędzać ten dzień z rodziną a nie w galeriach!!! Skoro tak ta niedziela dla wszystkich jest normalnym dniem to dlaczego nie mogę w niedzielę pójść załatwić sprawy w urzędzie? Też pracuję w tygodniu i chętnie bym pewne sprawy urzędowe załatwił w niedzielę. Kolejna sprawa to niedziela była jedynym dniem kiedy właściciele małych, lokalnych sklepików mogli coś zarobić bo sami stali za kasą. Znam wielu takich, którzy w ten sposób funkcjonują. W ten sposób łamanie zakazu handlu to współczesne niewolnictwo i tylko takie ograniczenia powodują, że niektórzy nie musza pracować 365 dni w roku.
Poznaniak
2 miesiące temu
Ale kto tu jest winny? Ja bynajmniej od dawna nie robię zakupów w niedzielę. W ogóle nie chodzę na zakupy, bo nie mam czasu, robię zakupy online, przez co moje śmieci, to głównie opakowania po paczkach. Ale z drugiej strony, niektórzy chcieliby dorobić w niedziele, np. studenci, ale też osoby z małymi zarobkami.
Sqs
2 miesiące temu
Sypnąć 20 milionów kary, przymusowo podzielić, jak AT&T dawno temu w Usa.
...
Następna strona