Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Bolt stracił licencję na przewożenie osób. Jest odpowiedź firmy

20
Podziel się:

Dwa dni temu "Dziennik Gazeta Prawna" poinformował, że firma Bolt straciła licencję pośrednika w przewozie osób. "Działalność Bolt w zakresie pośrednictwa w przewozie osób taksówką w Polsce prowadzi spółka Bolt Rides PL" - poinformowała firma w oświadczeniu, dodając, że spółka ta działa w oparciu o ważną licencję pośrednika w przewozie osób taksówką.

Bolt stracił licencję na przewożenie osób. Jest odpowiedź firmy
Działalność Bolt w zakresie pośrednictwa w przewozie osób taksówką w Polsce prowadzi spółka Bolt Rides PL (Getty, Jakub Porzycki)

Serwis motoryzaja.interia.pl informował, że firma miała stracić prawo na pośredniczenie w przewozie osób z uwagi "na współpracę z osobami oraz firmami, które nie posiadały stosownych licencji. Zarzuca się jej także fikcyjne zatrudnianie kierowców.

Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, zwracało uwagę, że nawet jeśli cofnięcie uprawnień się uprawomocni, to firma może y działać dalej na podstawie pozwolenia innej spółki, którą założyła latem zeszłego roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polska w ogonie elektromobilności. Ale jest coś, czym możemy się chwalić

Bolt odpowiada na informacje dotyczące licencji

"Działalność Bolt w zakresie pośrednictwa w przewozie osób taksówką w Polsce prowadzi spółka Bolt Rides PL. Spółka Bolt Rides PL działa w oparciu o ważną licencję pośrednika w przewozie osób taksówką, spełniając wszystkie wynikające z tego zobowiązania, nigdy jej nie utraciła i wedle naszej wiedzy nie toczy się wobec niej żadne postępowanie" - poinformowała w komunikacie, odnosząc się do medialnych doniesień, Martyna Kurkowska, rzecznik prasowy Bolta.

"Jako firma stosujemy się do przepisów polskiego prawa dotyczących przewozu osób, podatków, a także tych wprowadzonych przez lokalną administrację. Bolt wymaga i weryfikuje, aby wszystkie podmioty, z którymi współpracuje posiadały ważną licencję na przewóz osób taksówką. Jesteśmy aktualnie jedyną z większych platform pośredniczących, która mając na celu realne podniesienie bezpieczeństwa w przejazdach, wprowadziła szczegółową i obowiązkową weryfikację kierowców, w wyniku czego wykluczyła ze współpracy 8000 kierowców, którzy tych wymogów nie spełnili" - czytamy dalej w komunikacie.

Bolt i Uber weryfikują kierowców w Polsce

Bolt i Uber rozpoczęły akcję weryfikowania kierowców. Są pierwsze zarzuty za posługiwanie się fałszywymi dokumentami.

Obie platformy zapewniają, że współpracują z organizacjami zajmującymi się prawami kobiet. Bolt - z Feminoteką od 2021 r., czego efektem były m.in. szkolenia i webinary dla kierowców, opracowane standardy i kategoria przejazdów "Kobiety dla kobiet".

Uber natomiast z Centrum Praw Kobiet. Firma podaje, że wprowadziła obowiązkowe "szkolenie z respektowania granic i właściwego zachowania podczas przejazdu" w kilku językach.

Tymczasem nowelizacja ustawy prawo o ruchu drogowym została przyjęta przez Radę Ministrów.

Firmy będą musiały dokładniej weryfikować tożsamość potencjalnych kierowców, ich uprawnienia do kierowania pojazdem oraz niekaralność, a także sprawdzać, czy kurs rzeczywiście wykonuje osoba, która jest u nich zatrudniona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
Maro
rok temu
Z autopsji przytoczę - Zamówiony kurs na ul... I pierwsze pytanie kierowcy - gdzie to jest???
Tfu tfu
rok temu
Cała ta firma powinna zniknąć. A pseudo przewoźnicy utracić możliwość podjęcia pracy kierowcy zawodowego.
Mikeh
rok temu
ABW może zamknąć stronę więc portale nawet nie pozwalają komentować nic poważnego. Państwo totalitarne.
Polak
rok temu
dlaczego w tym kraju co może być tańsze np zboże taksówki jaja drób jest tępione i ścigane
Xxx
rok temu
Korzystanie z Volta czy Ubera tylko na własne ryzyko, jak ktoś lubi to jego problemy, tylko później nie płakać jak coś się stanie.