Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Bon turystyczny. 13 godzin od uruchomienia i już 58 tys. aktywowanych kodów

11
Podziel się

Polacy aktywowali już bony turystyczne o wartości pond 50 mln zł. Pierwsi zainteresowani przetestowali również, jak w praktyce działa płacenie bonem za noclegi czy kolonie.

W ramach bonu turystycznego rodziny dostają 500 zł na dziecko
W ramach bonu turystycznego rodziny dostają 500 zł na dziecko (Pixabay)
bDUCljZx

Jesteśmy na półmetku wakacji i Polacy nie czekają z aktywacją bonu turystycznego. Jak informuje ZUS, do godz. 13 blisko 58 tys. uprawnionych aktywowało bony o łącznej wartości ponad 50 mln zł. Ponadto wykonali już 244 płatności bonami na łączną kwotę ponad 231 tys. zł – informuje ZUS.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500 plus". Rodzice dzieci niepełnosprawnych mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł.

bDUCljZz

Jeśli dana osoba ma więcej niż jedno dziecko, to otrzyma jeden bon, którego wartość będzie odpowiadać liczbie dzieci. Zatem jeśli ktoś ma na przykład troje dzieci, to otrzyma bon w wysokości 1500 zł. Będzie mógł nim zapłacić raz albo kilka razy do wyczerpania kwoty bonu. O najważniejszych zasadach dotyczących bonu turystycznego piszemy tu.

Nasz dziennikarz już chwilę po starcie systemu próbował aktywować swój kod. Swoje wrażenia opisuje w tym tekście.

Zobacz także: Obejrzyj: Bon turystyczny rusza 1 sierpnia. "Jest BLIK, teraz mamy payZUS"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUClkaa
KOMENTARZE
(11)
Jool
9 miesięcy temu
Dziki kraj jednym zabierają Żeby potem innym dzielić to chore gospodarka powinna się rozwijać inwestycje innowacje nowe technologie a nie dziadostwo rozdawnictwo. Skończymy jak Grecja to kwestia czasu.
Lucy
9 miesięcy temu
Jak ja chciałam wysłać dzieci na wakacje, brałam pożyczkę w kasie zapomogowo-pożyczkowej. Nawet rodzinnego nie dostałam, bo zawsze dochód był za wysoki na członka rodziny o 2 lub 4 złote. Teraz dzieci już dorosłe, ja dalej pracuję i dalej dokładam do innych. Tylko proszę mi wytłumaczyć czemu ten bon jest wypłacany przez ZUS, skoro tam są odprowadzane moje składki, na moją emeryturę, rentę, chorobowe, wypadkowe.Żeby się nie okazało,że jak już dopracuję do emerytury, a zostało mi jeszcze 6 lat, to się nagle okaże, że w ZUS dziura, bo moje składki zostały przejedzone przez innych.
Mg
9 miesięcy temu
Będziemy biedakami przez takie rozdawnictwo
bDUClkab
Jd
9 miesięcy temu
A od 2021 roku ZUS o 200 zł w górę ...
Ciągła
9 miesięcy temu
i bezsensowna inwestycja w bombelki które skończą w dorosłości na bezrobociu i garnuszku rodziców lub wyjeżdżając na zmywak,a dług rośnie.