Notowania

Brytyjczycy mają dość niepewności. Chcą wyjścia z UE, choćby bez umowy

Większość Brytyjczyków uważa, że nowy premier Boris Johnson musi doprowadzić do wyjścia ich kraju z Unii Europejskiej "wszelkimi środkami", nawet gdyby oznaczało to zawieszenie parlamentu - wynika z sondażu ComRes dla dziennika "Daily Telegraph".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Boris Johnson zapowiedział, że "doprowadzi do brexitu w wyznaczonym terminie" (Fot: East News)

Boris Johnson, który 24 lipca zastąpił Theresę May na stanowisku szefa rządu, zapowiedział, że doprowadzi do brexitu w wyznaczonym terminie, czyli do 31 października, niezależnie od tego, czy do tego czasu uda mu się renegocjować porozumienie o wyjściu z UE. Premier nie wyklucza bezumownego wyjścia z UE - informuje Polska Agencja Prasowa.

Ponad połowa Brytyjczyków jest gotowa zgodzić się na wyjście bez porozumienia – wynika z badania na zlecenie dziennika "Daily Telegraph". Na radykalne rozwiązanie nie wyraża zgody 46 proc. pytanych.

Co piąty Brytyjczyk chomikuje jedzenie. Boją się brexitu.
Co piąty Brytyjczyk chomikuje jedzenie. Strach przed brexitem

PAP zauważa, że ten sam sondaż wskazuje, że w ostatnim czasie o 6 punktów procentowych wzrosło poparcie dla rządzącej Partii Konserwatywnej, przy czym 27 proc. badanych zadeklarowało chęć zagłosowania na opozycyjną Partię Pracy. To wskazanie oparto na odpowiedziach 1783 osób.

Obejrzyj: Młodzi a brexit. 80 proc. Brytyjczyków pomiędzy 18 a 24 rokiem życia chce pozostać w Unii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: brexit, boris johnson, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-08-2019

MarlenaBrytyjczycy nie zdaja sobie sprawy co oznacza wyjscie bez umowy , ogromny procent ludzi jest na tzn kuroniowce , nie maja pojecia o polityce , nie … Czytaj całość

14-08-2019

JolaBrytyjczycy nie maja pojecia o niczym!!!!!!!!!

14-08-2019

PiesZegnamy

Rozwiń komentarze (33)