Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Budowa dróg. Coraz bliżej końca prac na Zakopiance, już wkrótce otwarcie trasy

62
Podziel się

Dobiegają końca prace na drodze ekspresowej S7 na odcinku Skomielna Biała - Rabka Zdrój. Nadchodzi długo wyczekiwany przez kierowców moment, gdy budowlańcy wydadzą wszystkie pozwolenia, trasa zostanie otwarta.

Ostatnie prace na Zakopiance, kierowcy niedługo pojadą nową trasą
Ostatnie prace na Zakopiance, kierowcy niedługo pojadą nową trasą (gddkia.gov.pl, GDDKiA)
bDTVYxit

Nadzór budowlany sukcesywnie odbiera poszczególne prace na S7 na odcinku Skomielna Biała - Rabka Zdrój, kiedy wyda pozwolenie na użytkowanie, pierwsi kierowcy przejadą tą trasą - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jest jednak jeszcze trochę do zrobienia.

Drogowcy montują bariery energochłonne i balustrady. Wykańczają też chodniki żywicą epoksydową, stawiają schody skarpowe oraz oświetlenie uliczne. Na węźle Skomielna pobocze gruntowe ulepszane jest kruszywem naturalnym. Trwają jeszcze prace ogrodnicze: plantowanie, kultywatorowanie, dowożenie i rozrzucanie ziemi. Wysiewano nawozy mineralne i wykonano trawniki dywanowe wzdłuż S7 i na skarpach węzła Skomielna. Wykonawca porządkuje teren inwestycji.

bDTVYxiv

Na ponad 6-kilometrowym odcinku S7 Skomielna Biała - Chabówka wybudowano m.in. dwa węzły drogowe (Skomielna Biała i Zabornia), Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej, MOP na Zbójeckiej Górze, 17 obiektów inżynierskich (wiadukty, estakady), w tym najdłuższa estakada ma 1 km długości i 50 m wysokości.

Po zakończeniu prac, kierowcy będą wjeżdżać i zjeżdżać z tego odcinka ekspresówki na węźle Skomielna. S7 kończy się na węźle Zabornia, gdzie jazdę kontynuować będzie można krajową siódemką w kierunku granicy w Chyżnem lub nową, dwujezdniową DK47 w kierunku Nowego Targu i Zakopanego.

bDTVYxiB
Zobacz także: Obejrzyj: "Mateuszówki" na start. Są pieniądze na drogi samorządowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTVYxiW
KOMENTARZE
(62)
lolek
2 lata temu
Naprawdę grzecznie proszę, aby przy każdej wiadomości dotyczącej budowy czy otwarcia jakiegoś nowego odcinka drogi była załączona mapka. Dziękuję.
ZATROSKANY:
2 lata temu
Przypominam sobie jak Broszka stała na tle wiaduktów w Skomielnej i mówiła, że już na następny Puchar pojedziemy, do samego Zakopanego, po nowemu. Kiedy to było, trzy lata temu??? A może wcześniej???
widać
2 lata temu
Reklama wyborcza. Otwarcie za rok.
bDTVYxiX
Jimbo
2 lata temu
No super, ale to Włosi kończą swój odcinek. Ale dlaczego ani słowa o tym, że Polsko-Ukraińskie konsorcjum nie wyrobiło się na czas? Poślizg ma już chyba roczny poślizg.
pocodozakopca
2 lata temu
nie byłoby korków, gdyby tłumy turystów nie jeździły lansować się do Zakopanego.
...
Następna strona