Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
infrastruktura
23.09.2019 06:37

Budowa dróg. Coraz bliżej końca prac na Zakopiance, już wkrótce otwarcie trasy

Dobiegają końca prace na drodze ekspresowej S7 na odcinku Skomielna Biała - Rabka Zdrój. Nadchodzi długo wyczekiwany przez kierowców moment, gdy budowlańcy wydadzą wszystkie pozwolenia, trasa zostanie otwarta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gddkia.gov.pl)
Ostatnie prace na Zakopiance, kierowcy niedługo pojadą nową trasą (Fot: GDDKiA)

Nadzór budowlany sukcesywnie odbiera poszczególne prace na S7 na odcinku Skomielna Biała - Rabka Zdrój, kiedy wyda pozwolenie na użytkowanie, pierwsi kierowcy przejadą tą trasą - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jest jednak jeszcze trochę do zrobienia.

Drogowcy montują bariery energochłonne i balustrady. Wykańczają też chodniki żywicą epoksydową, stawiają schody skarpowe oraz oświetlenie uliczne. Na węźle Skomielna pobocze gruntowe ulepszane jest kruszywem naturalnym. Trwają jeszcze prace ogrodnicze: plantowanie, kultywatorowanie, dowożenie i rozrzucanie ziemi. Wysiewano nawozy mineralne i wykonano trawniki dywanowe wzdłuż S7 i na skarpach węzła Skomielna. Wykonawca porządkuje teren inwestycji.

Na ponad 6-kilometrowym odcinku S7 Skomielna Biała - Chabówka wybudowano m.in. dwa węzły drogowe (Skomielna Biała i Zabornia), Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej, MOP na Zbójeckiej Górze, 17 obiektów inżynierskich (wiadukty, estakady), w tym najdłuższa estakada ma 1 km długości i 50 m wysokości.

Po zakończeniu prac, kierowcy będą wjeżdżać i zjeżdżać z tego odcinka ekspresówki na węźle Skomielna. S7 kończy się na węźle Zabornia, gdzie jazdę kontynuować będzie można krajową siódemką w kierunku granicy w Chyżnem lub nową, dwujezdniową DK47 w kierunku Nowego Targu i Zakopanego.

Obejrzyj: "Mateuszówki" na start. Są pieniądze na drogi samorządowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: infrastruktura, budowa dróg, drogi w polsce, zakopianka, gddkia, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-09-2019

ZATROSKANY:Przypominam sobie jak Broszka stała na tle wiaduktów w Skomielnej i mówiła, że już na następny Puchar pojedziemy, do samego Zakopanego, po nowemu. … Czytaj całość

23-09-2019

widaćReklama wyborcza. Otwarcie za rok.

23-09-2019

lolekNaprawdę grzecznie proszę, aby przy każdej wiadomości dotyczącej budowy czy otwarcia jakiegoś nowego odcinka drogi była załączona mapka. Dziękuję.

Rozwiń komentarze (62)