Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Budżet 2022 to oszustwo księgowe? Dr Dudek: Ten rząd może kupić wszystko

Rząd zaprojektował budżet na 2022 rok. Dr Sławomir Dudek wytyka rządzącym oszustwo budżetowe. - Rząd w całym budżecie, który liczy tysiąc stron, podał dwie obiektywne liczby. To jest deficyt europejski, który ma być dwa razy większy niż ten, który jest podawany w projekcie budżetu, a druga sprawa to dług europejski, z którego wynika, że jest zadłużenie poza kontrolą. Te liczby są tylko dwie, więc nie potrafimy tego rozliczyć. A ponadto rząd może w ciągu kilku godzin zdecydować o wydaniu pieniędzy na cele polityczne i zmienić ten deficyt o 10 czy 20 miliardów złotych - powiedział w "Money. To się liczy" główny ekonomista FOR dr Sławomir Dudek. - Rząd zaciąga trwałe zobowiązania, bez pokrycia w trwałych dochodach. To jest trwały deficyt. Obudzimy się z tym, że nagle trzeba będzie zwiększyć podatki, co już rząd robi, żeby zbilansować deficyt. Dlatego będą kolejne wzrosty akcyzy, kolejne podatki cukrowe, bankowe i inne. A poza tym, rząd autorytarny ma ogromną...

rozwiń
72
Podziel się:
KOMENTARZE
(72)
Nowoczesny Eu...
2 lata temu
Polacy już dawno powinni mieć minimalną płace równą 1500 euro. Dziękujemy Ci unio za to że tak nie jest, tylko Polacy pracują za jakąś część płacy obowiązującej w zachodniej części Unii. "Serdeczne dzięki".??????.!!!.
vit
2 lata temu
Czas zdjąć tych pajaców, zamknąć 500+i inne rozdawanki
przejazdem
2 lata temu
Bardzio zli i podli ludzie rządzą tym krajem
kominki
2 lata temu
Zastanawiam sie ciagle,co sklonilo ludzi do wyboru tak nieodpowiedzialnych,klamliwych ludzi do rzadzenia.Czym sie kieruja od poczatku,kretactwo,obiecywanie,sciaganie z ludzi miliony,w zamian rzucajac im ochlapy w postacji/+/.Zadluzajac w miliardy Kraj,czerpiac przy tym osobiste korzysci.
Knt
2 lata temu
Nie "wszystko" ale prawie wszystkich !
...
Następna strona