Trwa ładowanie...
bETwqLTV
Notowania
Przejdź na

Budżet 2022 to oszustwo księgowe? Dr Dudek: Ten rząd może kupić wszystko

Rząd zaprojektował budżet na 2022 rok. Dr Sławomir Dudek wytyka rządzącym oszustwo budżetowe. - Rząd w całym budżecie, który liczy tysiąc stron, podał dwie obiektywne liczby. To jest deficyt europejski, który ma być dwa razy większy niż ten, który jest podawany w projekcie budżetu, a druga sprawa to dług europejski, z którego wynika, że jest zadłużenie poza kontrolą. Te liczby są tylko dwie, więc nie potrafimy tego rozliczyć. A ponadto rząd może w ciągu kilku godzin zdecydować o wydaniu pieniędzy na cele polityczne i zmienić ten deficyt o 10 czy 20 miliardów złotych - powiedział w "Money. To się liczy" główny ekonomista FOR dr Sławomir Dudek. - Rząd zaciąga trwałe zobowiązania, bez pokrycia w trwałych dochodach. To jest trwały deficyt. Obudzimy się z tym, że nagle trzeba będzie zwiększyć podatki, co już rząd robi, żeby zbilansować deficyt. Dlatego będą kolejne wzrosty akcyzy, kolejne podatki cukrowe, bankowe i inne. A poza tym, rząd autorytarny ma ogromną...

rozwiń
249 reakcji
132
45
72
Podziel się
Komentarze (72)
zobacz więcej komentarzy (72)
bETwqLUh
KOMENTARZE
(72)
Nowoczesny Eu...
miesiąc temu
Polacy już dawno powinni mieć minimalną płace równą 1500 euro. Dziękujemy Ci unio za to że tak nie jest, tylko Polacy pracują za jakąś część płacy obowiązującej w zachodniej części Unii. "Serdeczne dzięki".??????.!!!.
vit
miesiąc temu
Czas zdjąć tych pajaców, zamknąć 500+i inne rozdawanki
przejazdem
miesiąc temu
Bardzio zli i podli ludzie rządzą tym krajem
bETwqLUz
kominki
2 miesiące temu
Zastanawiam sie ciagle,co sklonilo ludzi do wyboru tak nieodpowiedzialnych,klamliwych ludzi do rzadzenia.Czym sie kieruja od poczatku,kretactwo,obiecywanie,sciaganie z ludzi miliony,w zamian rzucajac im ochlapy w postacji/+/.Zadluzajac w miliardy Kraj,czerpiac przy tym osobiste korzysci.
Knt
2 miesiące temu
Nie "wszystko" ale prawie wszystkich !
...
Następna strona