Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Budżet programu "Mój Prąd" wyczerpany. Koniec dopłat do fotowoltaiki

17
Podziel się:

Nabór wniosków na dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych zostaje zakończony. 534-milionowy budżet się wyczerpał. Do NFOŚiGW wpłynęło w sumie 177 tys. wniosków. Do końca dnia nabór zostanie zamknięty.

Budżet programu "Mój Prąd" wyczerpany. Koniec dopłat do fotowoltaiki
Skończyły się środki na dopłaty do paneli fotowoltaicznych. Spóźnialscy muszą czekać na kolejną edycję (Flickr, Jon Callas (CC BY 2.0.) Flickr)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował o wyczerpaniu się budżetu rządowego programu dopłat do fotowoltaiki na lata 2021-23.

"Ze względu na wyczerpanie budżetu trzeciej edycji programu "Mój Prąd" dziś, tj. 6 października 2021 r. zostanie zamknięty nabór wniosków o dofinansowanie" - pisze NFOŚiG.

Jak dodaje, kiedy wpłynie ostatni ze 178 tys. wniosków, platforma GWD służąca do ich składania zostanie w środę zamknięta i nie będzie możliwości złożenia nowych wniosków.

Trzeci etap programu Mój Prąd 3.0 wystartował 1 lipca 2021 roku, ale obejmował również instalacje fotowoltaiczne instalowane od lutego 2020 roku. Wystarczyło nieco ponad 3 miesiące, aby pieniądze z 534-milionowego budżetu się skończyły.

Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mówił w programie "Money. To się liczy", że już trwają prace, aby na początku przyszłego roku uruchomić program "Mój Prąd 4.0" z większą pulą środków.

Zobacz także: Więcej pieniędzy na program "Mój Prąd"? "Pracujemy już nad tym"

- Przy kolejnym naborze chcemy wskazywać na pewne elementy, które należy wykonać, aby energię zatrzymać w miejscu wytworzenia. W czwartej edycji na pewno będziemy chcieli dofinansowywać dodatkowe komponenty, na przykład ładowarki samochodów elektrycznych, magazyny ciepła i chłodu oraz inteligentne systemy zarządzania energią. Pracujemy też nad programem dotyczącym magazynów energii, rozmawiamy z branżą, aby te komponenty, które wprowadzimy, spełniały swoją rolę, by prosumenci dostali dofinansowanie również na te komponenty - dodał.

Jak donosi portal "Wysokie Napięcie", do NFOŚiGW wpłynęło w sumie 177 tys. wniosków. Urzędnicy jak dotąd rozpatrzyli niespełna 2 proc.

− Do tej pory zatwierdzono 22 listy wniosków o łącznej wartości dofinansowania 8,637 mln zł, co odpowiada 2879 dotacjom. Wypłacono już środki finansowe z 11 list na kwotę 4,785 mln zł, co odpowiada 1595 dotacjom – poinformował porta "Wysokie Napięcie" biuro prasowe NFOŚiGW.

Dotacje do paneli fotowoltaicznych, pozwalały pokryć nie więcej niż 50 proc. wartości inwestycji. Maksymalna dopłata wynosiła 3 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
Lukasz
2 lata temu
Wniosek złożony w lipcu ubiegłego roku , zarejestrowany, brak zwrotu na dzień dzisiejszy.
bona
3 lata temu
Bardzo liczyłam na ten zwrot , również jeszcze nie dostałam.Wniosek w lipcu złożony ,a tu 4 styczeń 2022 i nic. Jestem wściekła i to mało powiedziane.Oszustwo ,oszustwo,obiecanki cacanki ,opowiadanie jacy to my jesteśmy dobrzy.Byle jako przeprowadzony program ,jak to jest ,że jedni dostają ,a inni nie .Znów wychodzi ,że pis to niesprawiedliwość.Już odpisu od podatku dostanę 50% ,bo do wysokości dochodu.Czyli przepis korzystny tylko dla bogatych.---masakra ,nędza .oszustwo ,kłamstwo,dziadostwo i nie wiem co jeszcze napisać z wściekłości.
Raff
3 lata temu
Niestety czekam już ROK. Zaakceptowany, jednak czeka na środki jako: rezerwowy!!!
iij
3 lata temu
składałam wniosek 7 lipca - głucha cisza!
Piotr
3 lata temu
Dopłaty tylko dla Rydzyka zostały