Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Bunt lekarzy w szpitalu w Nowym Targu. Chodzi o pracę w prywatnych gabinetach

148
Podziel się:

Dziesięciu lekarzy złożyło wypowiedzenia z pracy na oddziale ginekologiczno-położniczym Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu. Ze stanowiska zrezygnował też ordynator - ustaliło Radio ZET. Rozgłośnia informuje także, że to skutek zmian wprowadzonych w placówce po śmierci pacjentki w piątym miesiącu ciąży.

Bunt lekarzy w szpitalu w Nowym Targu. Chodzi o pracę w prywatnych gabinetach
10 lekarzy specjalistów złożyło wypowiedzenia z pracy na oddziale ginekologiczno-położniczym Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu (zdjęcie ilustracyjne) (Pixabay, Pixabay)

Radio ZET informuje, że na podstawie zaleceń pełnomocnika do spraw restrukturyzacji oddziału ginekologiczno-położniczego, który został powołany przez dyrektora szpitala, lekarze specjaliści powinni ograniczyć swoją pracę w prywatnych gabinetach i skupić się na przyjmowaniu pacjentek w szpitalnej poradni. Celem tych zmian ma być zwiększenie zaangażowania lekarzy w leczenie i opiekę nad pacjentkami. Obecnie w szpitalnej poradni pracują jedynie rezydenci.

Lekarzom nie podobają się zmiany w szpitalu

- Rozmowa na temat konieczności zmian spowodowała, że pan dr Wojciech Kuberski złożył rezygnację i poszedł na dłuższy urlop. Po tym wpłynęło 10 wniosków od lekarzy o rozwiązanie umowy wraz z pismem, pod którym nikt się nie podpisał - powiedział w rozmowie z Radiem ZET dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu Marek Wierzba.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: PiS robi przysługę Holland. Ekspert nie ma wątpliwość

Rozgłośnia przypomina, że zmiany, które są wprowadzane w szpitalu w Nowym Targu, są bezpośrednim skutkiem tragicznego zdarzenia, które miało miejsce tam pod koniec maja. Na oddział ginekologiczno-położniczy została przyjęta 33-letnia kobieta, która była w piątym miesiącu ciąży. Kobieta ta wcześniej straciła wody płodowe, ale lekarze nie zdecydowali się na przeprowadzenie aborcji.

W organizmie pacjentki rozwinęła się sepsa, doszło do obumarcia płodu, a następnie do śmierci kobiety. Rzecznik Praw Pacjenta, który badał tę sprawę, stwierdził, że w szpitalu naruszono prawo pani Doroty do leczenia zgodnie z wiedzą medyczną i prawo do rzetelnej informacji o stanie zdrowia - przypomina Radio ZET.

Dyrektor szpitala w rozmowie z rozgłośnią przyznaje szczerze, że sytuacja jest trudna i jeśli lekarze nie wycofają złożonych wypowiedzeń, od 1 października szpital będzie zmuszony ograniczyć liczbę pacjentek przyjmowanych na oddział ginekologiczno-położniczy oraz liczbę przeprowadzanych zabiegów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(148)
Luger
8 miesięcy temu
Brawo lekarze - tak trzeba dopóki pseudopolityczną PiS nie przestaną „reformować”
Soto
8 miesięcy temu
Łatwo jest wydać takie zarządzenie trudniej przewidzieć skutki …
pacjent
8 miesięcy temu
Bardzo dobra decyzja Pana Dyrektora. Skupić na pacjencie w szpitalu, a nie kroić kasę prywatnie.
Kowal
8 miesięcy temu
Każdy chodzi leczyć zęby prywatnie, a dziecko powierza państwowe służbie zdrowia, nie rozumiem tego.
Jasieķ
8 miesięcy temu
Szpital w Nowym Targu to tak zwana "umieralnia". Mieszkam na Podhalu i miałem z nimi do czynienia, więc wiem, co piszę.
...
Następna strona