Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS
|

Była posłanka zatrzymana przez CBA. Zataiła posiadanie rzeźby, przywłaszczyła 320 tys. zł

83
Podziel się:

Była posłanka Bożena K. została w czwartek zatrzymana przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA. Jak informuje prokuratura, postępowanie w jej sprawie dotyczy składania fałszywych oświadczeń majątkowych. Będąc parlamentarzystką, kobieta miała m.in. zataić, że jest właścicielką niezwykle kosztownej rzeźby. Do tego dochodzi sprawa przywłaszczenia pieniędzy, które miały być przeznaczone na biuro poselskie.

Była posłanka zatrzymana przez CBA. Zataiła posiadanie rzeźby, przywłaszczyła 320 tys. zł
Była posłanka zatrzymana przez CBA. Zataiła posiadanie rzeźby, przywłaszczyła 320 tys. zł (CBA)

Kobieta została zatrzymana w czwartek przed południem w Warszawie przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA. Śledztwo w sprawie składania fałszywych oświadczeń majątkowych przez Bożenę K. prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Jak informują śledczy, po wykonaniu czynności procesowych z udziałem zatrzymanej Bożeny K., zostanie podjęta decyzja o tym, jakie środki wobec niej zastosuje.

Prokuratura podała, że postępowanie dotyczy złożenia przez K. w latach 2015-18 fałszywych oświadczeń majątkowych. Składała je jako posłanka na Sejm RP oraz jako dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Rzeźba - widmo i przywłaszczenie wielkiej kwoty

"Z ustaleń postępowania wynika, że Bożena K. w składanych oświadczeniach majątkowych zataiła posiadanie rzeźby o wartości 54 tys. zł oraz fakt posiadania zobowiązań przekraczających 10 tys. zł" - podaje prokuratura.

Zobacz także: Daniel Obajtek ujawnił majątek. Ale są nowe wątpliwości. "To się nie spięło"

Ustalono też, że Bożena K. dopuściła się "przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników, w łącznej kwocie około 320 tys. zł".

Śledztwo trwa od miesięcy

W maju prokuratura informowała, że od grudnia 2020 r. z zawiadomienia CBA prowadzi śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych b. posłanki Platformy Obywatelskiej z okręgu suwalskiego Bożeny K. Wówczas prokuratura informowała, że za takie przestępstwo może grozić od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Media informowały wówczas, że K. pracuje w Kancelarii Senatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(83)
Xyz
2 lata temu
Ona nie jest poslanka
Der
2 lata temu
A co ze srebrną (dwie wieże)i Jarosław K. A gdzie jest ABW z respiratorami i maseczkami. A za szczepionki kto powinien siedzieć.
Dhdh
2 lata temu
PO - i wszystko jasne...
Jerzy Przyk
2 lata temu
...hmm... zarówno PiS jak i PO - to jak dwie rękawiczki tego samego właściciela. Jedni są warci drugich - warta pac pałaca, a pałac paca. Skrajnie pozbawionym rozumu musi być ten, kto nie chce przyjąć do wiadomości, że po 1989 roku w Polsce wszystkie kolejne ekipy rządowe poprzyklejały się do rzymsko-katolickich hierarchów, oczekując wzajemności, ergo - kościelnego poklasku głoszonego z kościelnych ambon. W zamian - hierarchowie zażyczyli sobie od kolejnych, tak zwanych watykańsko-polskich rządów - ziemskich nadań oraz pieniędzy - wszystko kosztem polskich podatników. Swoim rozbestwieniem i rozpasaniem - niedawno zażyczyli sobie od poloczkowatych politykierów - likwidacji niezależnych mediów, od lat funkcjonujących w Polsce. Ostatnio zażyczyli sobie od stojącego nad grobem Jarosława Kaczyńskiego - wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej i cofnięcie naszego kraju do średniowiecza. Nie sposób się zatem dziwić, że po 1989r głównym źródłem zła w naszym kraju stali się kościelni hierarchowie oraz ich politykierscy akolici, wspierający motłoch, hołotyzm, zabobon oraz wszelką ciemnotę. Nikt, kto posiada zdolność do samodzielnego myślenia, przenigdy nie odda swojego głosu przy wyborczej urnie na partię, która stanowczo i zdecydowanie nie odetnie się od czarnych, watykańskich sotni. Tylko jednostronne zerwanie hańbiącego Polskę i Polaków konkordatu, bezwzględna sekularyzacja wszelkich, tak zwanych dóbr kościelnych - (ichni panbóg z nieba im ziemskich dóbr nie nadał), odcięcie wszelkiej maści kapelanów, katechetów oraz im podobnych - od pieniędzy podatników - pozwoli na natychmiastowe uzdrowienie sytuacji społeczno-gospodarczej w naszym kraju. P.S. Prawdziwych mężów stanu w Polsce ze świecą szukać. Najczęściej - to zwykłe, politykierskie cwaniaczki, zakładnicy miękkich, sejmowych foteli oraz apanaży i innych synekur - powiązanych z owymi fotelami. Ot, i wszystko...
aaa
2 lata temu
miała pecha za mało ukradła no i za daleko od pis
...
Następna strona