Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|

CD Projekt na celowniku kancelarii. Kolejny pozew

12
Podziel się

Kolejny hit eksportowy po Wiedźminie miał przynieść polskiemu studiu gigantyczne zyski. Jednak "Cyberpunk 2077" rozczarował, zarówno graczy, jak i inwestorów. Ci, którzy na niego postawili, teraz idą do sądu.

CD Projekt na celowniku kancelarii. Kolejny pozew
cyberpunk 2077 (CD Projekt RED, materiały prasowe)
bDSxgAZN

Jak poinformowała w komunikacie spółka CD Projekt, w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych pięć osób, które kupiły grę za pośrednictwem platformy Steam złożyło pozew przeciw m.in polskiemu studio. Nie podano jednak wysokości roszczeń.

Pozywający domagają się ustalenia, czy warunki Steam Distribution Agreement naruszały reguły prawa konkurencji w Stanach Zjednoczonych.

"Podmiotami pozwanymi są Valve wraz z innymi producentami i wydawcami gier w tym Spółką oraz jej spółką zależną CD PROJEKT Inc" - czytamy w komunikacie.

bDSxgAZP

O co chodzi? Wobec Valve zarzuty dotyczą nadużywania siły rynkowej poprzez wymaganie od twórców gier zawarcia w umowie dystrybucyjnej Steam klauzuli tzw. największego uprzywilejowania, na mocy której kontrahenci Valve mieliby zobowiązywać się wobec Valve, że cena gry na na platformie Steam będzie taka sama, jak cena na innych platformach.

Jak wynika z pozwu, skutkiem posługiwania się tą klauzulą miałoby być nieprawidłowe funkcjonowanie rynku ze względu na utrudnienie innym platformom możliwości konkurowania pod względem cenowym ze Steam - wyjaśnia spółka.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077, miał być kolejnym hitem eksportowy po Wiedźminie. Miał przynieść polskiemu studiu gigantyczne zyski i pierwsze informacje z pewnością zwiastowały sukces. Aż 8 milion zamówień przedpremierowych "Cyberpunka 2077" robiło wrażenie.

bDSxgAZV

Jednak szybko wyczekiwana na całym świecie gra polskiego producenta, okazała się rozczarowaniem ze względu na błędy.

Zobacz także: Cyberpunk 2077. Adam Kiciński o rekordowych wynikach

Pretensje do studia mają gracze, którzy dostali produkt niedopracowany. Szczególnie w wersji na konsole starszej generacji, w dniu premiery miała wiele technicznych problemów. Skala była tak duża, że CD Projekt uruchomił specjalną akcję, w której miał zwracać pieniądze za grę niezadowolonym graczom.

bDSxgAZW

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, jak CD Projekt pracuje nad poprawkami do gry "Cyberpunk 2077" i czy spółka pomaga przy reklamacjach wniesionych przez niezadowolonych klientów.

Problemy Cyberpunka odbiły się też na inwestorach. Jak pisaliśmy w money.pl w dwa tygodnie wartość jednej akcji spółki CD Projekt na giełdzie w Warszawie spadła o blisko 40 proc. Przed premierą kosztowały nawet 464 zł za sztukę, by stopnieć do okolic 270 zł. Za te straty wielu akcjonariuszy też domaga się rekompensaty od firmy. Do gry wkroczyli prawnicy. Kancelaria Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz ogłosiła dochodzenie w imieniu amerykańskich akcjonariuszy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSxgBaq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
PM83
2 miesiące temu
Zacznie się od pozwów, żenujacych wygranych w tych pozach, odszkodowań A później amerykański kryzys kupi udziały albo cały Cd projekt i nagle Cyberpank 2099 będzie super
raf
2 miesiące temu
na pewno wina zarzadu CD project ktory wydal gre z bledami. Ale kasa najwazniejsza. Szkoda bo byla i sadze ze dalej jest bardzo dobra firma.
Zdumiony
2 miesiące temu
Sz dziw ze takie wnioski w takim portalu? Gigantyczne zyski CP2077 już przyniósł CD Projektowi! A gra po po poprawkach na konsolach jest zdecydowanie lepsza! Zastanawia mnie czy piszący ten artykuł grali w ta gre lub w ogóle inne i czy wiedza z czym się wiszę wydanie takiego tytułu lub innych światowych hitów ! Poczytajcie zatem o innych a potem piszcie i zagrajcie bo chyba nie macie pojęcia w ogóle w temacie gier!
bDSxgBar
lord
2 miesiące temu
poradnik inwestora pierwsze zdanie pamiętaj możesz wszystko stracić to są spekulanci CD Projekt nie widzi z tych pieniędzy ani grosza
RefreshPlease
2 miesiące temu
Koniec miesiąca :) zamykanie krótkich pozycji. Ciekawe ile wydano na akcję dołowania kursu i ile z tego ma money.pl?