Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
JACEG
|
aktualizacja

Content marketing. Co to jest i na czym polega?

1
Podziel się:

Content marketing to jeden z trendów, który w ostatnich latach zyskuje olbrzymią popularność. To w ten sposób promują się marki i zwiększają swoja sprzedaż. Zobacz, czym jest content marketing.

Content marketing - co to jest i jak to działa?
Content marketing - co to jest i jak to działa? (pixabay.com)

Content marketing to nazwa, która bardzo mocno przyjęła się w Polsce, choć ma również odpowiednik w naszym języku. To po prostu "marketing treści".

Co to znaczy content marketing? To przede wszystkim przygotowywanie takiej treści, która z jednej strony będzie użyteczna i wartościowa dla odbiorcy (czyli potencjalnego klienta), a z drugiej - zachęci go do zakupu poszczególnych produktów lub usług.

Content marketing. Jak to działa?

Jaką formę mogą przybrać działania content marketingowe? Na przykład mogą to być:

  • poradniki,
  • materiały eksperckie (felietony, opinie, komentarze specjalistów),
  • blogi,
  • wywiady,
  • recenzje,
  • raporty,
  • testy produktów.

Wspólną cechą tych działań jest to, że zazwyczaj przedstawiają one produkt lub usługę w takim świetle, jak życzy to sobie firma. Uwypuklane są dobre cechy, pomijane są natomiast wady danego produktu. Oczywiście w wielu przypadkach musi to być na tyle nienachalne, żeby odbiorca potraktował to jako użyteczną treść, a nie zwykłą reklamę.

Przykłady content marketingu

Jak może wyglądać przykład marketingu treści? Może to być chociażby blog na tematy technologiczne, w którym jako przykładu użyjemy najnowszego modelu smartfona.

Albo poradnik modowy, w którym modelka będzie zakładać ubrania konkretnej marki lub wywiad z ekspertem firmy ubezpieczeniowej, który tłumacząc zawiłości tej trudnej tematyki jednocześnie poda kilka przykładów produktów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
wiedza instyn...
2 lata temu
Każda panienka na wiejskiej zabawie wie, że dekolt symbolizuje chęć.