Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czeska Skoda bada polskich pracowników pod kątem koronawirusa

Polscy pracownicy fabryki Skody po czeskiej stronie, w Kvasinach, wrócą do pracy, jeśli testy pokażą, że nie mają koronawirusa. Badania właśnie ruszyły i potrwają do końca maja. Obejmą ok. 2300 Polaków, którzy pracują w czeskim zakładzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(NurPhoto via Getty Images)
W czeskiej fabryce Skody w Kvasinach pracuje ok. 2300 Polaków.

Testy zorganizowała i finansuje Skoda Auto, która w Kvasinach produkuje modele Superb, Kodiaq i Karoq. Według opinii zawartej w piśmie związków zawodowych bez polskich pracowników transgranicznych zakłady te nie są w stanie przekroczyć 70 proc. planowanej produkcji. Łącznie w fabryce pracuje 9000 osób. Polacy nie przystąpili jeszcze do pracy - podaje Polska Agencja Prasowa.

Według założeń dziennie ma być badanych 250 osób. Polacy są badani w Czechach. Po pobraniu próbki mają wrócić do domu. Wynik będą mogli odebrać po 2 dniach. Jeśli test nie pokaże obecności koronawirusa (wynik negatywny), pracownicy będą mogli od razu podjąć pracę w fabryce. Wynik pozytywny z kolei będzie oznaczał dwutygodniową kwarantannę.

Skoda Auto nie wyklucza, że za miesiąc będzie przeprowadzać kolejne badania wśród pracowników.

Czeskie fabryki Skody - w Kvasinach, Mladej Boleslav i Vrchlabi - nie pracowały od 18 marca do 26 kwietnia. Od 27 kwietnia pracowały na dwie zmiany. Zakład w Kvasinach działa w trybie trzyzmianowym od 11 maja.

Zobacz: Gołębiewski traci przez wirusa. "Zakładam, że mogę być bankrutem"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: koronawirus kryzys, czechy, skoda, gospodarka, wiadomości, motoryzacja
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-05-2020

M.ciekawe, czy ktoś by dał nawet najgłupszą pracę fekaliowemu kryptogejowi, który tylko dzięki matce z SB, karierę w łapówkarskiej platformie zrobił?

20-05-2020

EdekTy Pisowcu ,zaślepiony fanatyku

20-05-2020

WtrePewnie byłbyś bezrobotny

Rozwiń komentarze (3)