Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Škoda wznawia produkcję. Musi sobie radzić bez obcokrajowców

17
Podziel się

Czeskie fabryki Škody wznawiają produkcję po 40 dniach przerwy. Na razie bez pracowników z Polski, którzy z powodu obostrzeń nie mogą przekraczać granicy.

Fabryki Škody wznawiają produkcję.
Fabryki Škody wznawiają produkcję. (PAP, PAP/EPA/MARTIN DIVISEK)
bErAXFXF

Fabryki samochodów w Mladej Boleslav i Kvasinach oraz komponentów we Vrchlabí zostały zamknięte 18 marca. 27 kwietnia, w porozumieniu ze związkami zawodowymi wznowiły produkcję, ale tylko na dwie zmiany.

Nie wiadomo jak długo zakłady będą pracować w takim trybie. Decyzja o wprowadzeniu trzeciej zmiany będzie zależała od sytuacji w kraju.

Zakład w Kvasinach wykorzystuje połowę swoich mocy, bo z powodu ograniczeń w przekraczaniu Polsko-Czeskiej granicy nie może do niego dotrzeć większość pracujących tam Polaków.

bErAXFXH
Zobacz także: Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Belka: jestem zaniepokojony tym, co mówi rząd

Kvasiny leżą zaledwie kilka kilometrów od granicy. Pracuje w niej 2,5 tys. obcokrajowców.

Trochę lepiej wygląda sytuacja w zakładach w Mladel Boleslav, gdzie nie ma aż tylu pracowników zza granicy.

bErAXFXN

- Jednak i tu nie osiągniemy na razie pełnej wydajności, m.in. dlatego, że będziemy musieli poświęcić część czasu na dezynfekcję – mówi dziennikowi "Mladá fronta Dnes" Bohdan Wojnar z zarządu Škody.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErAXFYi
KOMENTARZE
(17)
KASIA
rok temu
Z CHĘCIĄ KUPIŁ BYM PROSTO Z FABRYKI AUTO PRZEZ NETA , A NIE PRZEZ TZW SALONY CO SKUBIĄ NAS ZE 30%
driver
rok temu
hm ciekaw jestem gdzie będą składować samochody bo codziennie przejeżdżam obok salonu Skody i widzę że plac obok salonu zawalony na maksa i zaczynają składować auta na pobliskiej łączce ogrodzonej prowizorycznie siatką leśną
waksm
rok temu
I właśnie tym jesteśmy dla całej europy , tania siła robocza tak sie właśnie polska "rozwija" (kraj tanich niewolników) Gdy tylko w kraju jest podwyżka o 10 zł pensji minimalnej polscy pracodawcy też udają głupa i zaczynają wciskać kit o wielkich upadkach ich firm , tak jest za każdym razem (ale towar za euro jakoś sprzedawać potrafią .... ściemniacze)
bErAXFYj
rykał
rok temu
Dlaczego kłamiecie że nie można jechać do pracy
Tom
rok temu
2,5 tys Polaków tylko w jednej fabryce, na całej granicy 40-60 tys pracowników co dzień będzie przekraczać granice w obie strony czyli około 100 tys dziennie, współczucia dla służb granicznych i pracowników stojących w kolejkach