Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel
07.07.2020 20:07

Czy właściciel sieci Lidl i Kaufland przejmie w kilku krajach biznes po Tesco? Sieć nie potwierdza spekulacji

Zdaniem niektórych analityków, Tesco może wycofać się z rynku w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Jak podaje Lebensmittel Zeitung, zainteresowana przejęciem biznesu może być grupa Schwarz, właściciel sieci Kaufland i Lidl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Tesco może zniknąć nie tylko z Polski.

Choć biuro prasowe Tesco zaprzeczyło, jakoby były plany wycofania się z Europy Środkowej, to zdaniem Lebensmittel Zeitung, przesłanki do tego, by spodziewać się takiego ruchu, są.

Analitycy firmy Jefferies, cytowani przez Finnancial Times, mówią wprost - w czasie któregoś z kolejnych audytów może się okazać, że przychody z rynku środkowoeuropejskiego są niższe, niż potencjalny zysk ze sprzedaży tamtejszych sklepów. Na razie nie ma jednak jasnych sygnałów, że już tak się stało.

Wiadomości Handlowe, które piszą o sprawie powołując się na Lebensmittel Zeitung, zaznaczają, że brytyjska sieć co roku analizuje wszystkie elementy swojego zagranicznego biznesu. Mimo wielokrotnego dementowania pogłosek o wyjściu Tesco z Polski ostatecznie taka decyzja została podjęta, po ostatnich fatalnych wynikach finansowych sieci na polskim rynku.

Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

Część ekspertów zwraca uwagę na fakt, że Tesco pozbywa się też innych zagranicznych segmentów. W lutym firma sprzedała swoje udziały w chińskim joint venture swojemu partnerowi - państwowej spółce China Resources Holdings.

W marcu sieć sprzedała około 2 tys. sklepów w Tajlandii. Zdaniem części ekspertów to znak, że Tesco będzie się koncentrować na swoim macierzystym, brytyjskim rynku.

Żeby umocnić się na rynku krajowym, Tesco będzie musiało walczyć z Aldi i Lidlem, które od lat prężnie działają w Wielkiej Brytanii.

Wojna cenowa już się zaczyna. Brytyjska sieć zażądała od części dostawców obniżenia cen o nawet połowę. Deklaruje też, że w przypadku 500 najważniejszych produktów zrówna się cenami z siecią Aldi.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, Lidl, kaufland, tesco, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-07-2020

Teskojest skonczone a winni są sami sobie amen

Rozwiń komentarze (1)