Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|
aktualizacja

"Dlaczego idzie pan w socjal?" Zapytał Tuska, tak odpowiedział

15
Podziel się:

Jako młody człowiek, mam problem z pana partią. Dlaczego pan skręcił w stronę socjalistyczną? – takie pytanie zadał młody uczestnik spotkania Donalda Tuska z mieszkańcami Słupska. Odpowiedź byłego premiera była długa.

"Dlaczego idzie pan w socjal?" Zapytał Tuska, tak odpowiedział
Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Słupska (PAP, Adam Warżawa)

– Kiedy trafiałem do polityki, miałem wtedy jednoznaczne poglądy – twarde, liberalne przez długie, długie lata. Ktoś kiedyś zadał mi pytanie: dlaczego staje się pan tak konserwatywny? Odpowiedziałem zgodnie z prawdą: kiedy moja córka staje się dorosłą kobietą, ja staje się coraz bardziej konserwatywny – wskazał Tusk.

– W tym sensie, że bardzo mi zależy na tym – kiedy patrzę na swoje dzieci i wnuki – żeby nie odwracały się od odpowiedzialności, żeby nie narażały się na różnego typu ryzyka, żeby pomyślały o tym, że życie bywa czasami żmudną pracą, a niekoniecznie romantyczną rewolucją i że życie bez wspólnoty nie ma sensu. Zapewne do końca życia będę miał ten rdzeń liberalny i bardzo wolnościowy, ale skoro ubiegam się o władzę, zawracam ludziom głowę, to muszę to robić w ich interesie, a nie swoim – odpowiedział lider Platformy Obywatelskiej.

Powiedział również, że "nie może być radykalnym indywidualistą i tak jak liderzy ultraprawicowych partii liberalnych powiedzieć: mnie tam reszta nic nie obchodzi, moje ma być na wierzchu, niech się państwo nie wtrąca, nie chcę płacić podatków, ja sobie dam radę". – Nikt sobie sam nie da rady, nawet najsilniejsi – podsumował Tusk.

Socjalne pomysły Tuska

Donald Tusk zaskoczył niedawno propozycjami dotyczącymi sfery socjalnej. Po tym, jak prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział na konwencji programowej partii waloryzację 500 plus do kwoty 800 zł od 2024 r., lider PO stwierdził, że waloryzacja powinna nastąpić już od czerwca.

W marcu Tusk zapowiedział "babciowe", czyli 1,5 tys. zł dla matek, chcących wrócić po urlopie macierzyńskim na rynek pracy. Ma to być program, który PO zrealizuje, jeśli wygra tegoroczne wybory parlamentarne. Pieniądze te kobiety mogłyby przeznaczyć np. na żłobek, opiekę lub dla babć, które opiekują się wnukami.

Kilka dni temu natomiast były premier przelicytował PiS i zaproponował, by podwoić kwotę wolną od podatku. Miałaby wynosić nie 30, a 60 tys. zł rocznie. Jak policzył ekonomista Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych, ten pomysł "licząc ostrożnie" byłby dodatkowym obciążeniem dla budżetu na poziomie 35 mld zł. Przypomnijmy: w 2022 r. kwota wolna została podniesiona z 8 tys. zł do 30 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Gerwazy
7 miesięcy temu
Do PiSmaków. Ciekawe, skąd macie takie parcie na określone postacie, które działają nas was, pis-szczoszki, jak płachta na byka. Artykuł np. o gospodarce, same wpisy przeciwników rządu, tylko kilka wstawek pisowców. Aleeeee, naaagle pojawia się Tuuuuusk. Wpisów co niemiara, po 100 na minutę, widać po stylistyce i błędach ortograficznych, że to te same osoby pod różnymi nickami atakują wiecznie winnego Donka. Macie jakiś czujnik na hasło Donald? Zbynio Zero każe atakować Donka niezależnie od okoliczności? Śmieszni jesteście. Na kilometr czuć, że śmierdzicie ustawką. To przypomina powieść Orwella "1984". Tam były dla psów reżimu "minuty nienawiści" gdy pojawiał się niejaki Goldstein. Normalnie Orwell przewidział kaczyzm. Dobre, choć logiczne. Bo bolszewizm i kaczyzm to to samo.
Niels
7 miesięcy temu
Pytania na tych spotkaniach są z góry ustawione w wiadomym celu. On jeszcze nie wie że już przegrał ?
dgen
7 miesięcy temu
Socjalem jest to co daje PIS, jak to samo daje PO to jest to troska o obywateli i inwestycja
Fakty
7 miesięcy temu
OD Pisu NAWET TUSK LEPSZY
04:34 29
7 miesięcy temu
12 komentarzy