Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Dobre zarobki w resorcie Ziobry. NIK ma wątpliwości

79
Podziel się:

Najwyższa Izba Kontroli ma wątpliwości w sprawie wysokich zarobków ekspertów, zatrudnianych przez resort sprawiedliwości. Zdaniem kontrolerów, wysokim pensjom nie towarzyszą odpowiednie kwalifikacje - podaje "Rzeczpospolita".

Dobre zarobki w resorcie Ziobry. NIK ma wątpliwości
Zarobki w resorcie Ziobry. NIK sprawdza. (PAP, PAP/Albert Zawada)
bEsypIol

Jak informuje NIK, pensje ekspertów zatrudnianych w resorcie Zbigniewa Ziobry sięgają nawet 16 tys. złotych miesięcznie.

Jak podaje Izba, w 2020 roku na stanowiska ekspertów zatrudniono 15 osób. Wątpliwości budzą ich kwalifikacje.

Zdaniem kontrolerów, aż trzy spośród nich nie miały odpowiednio długiego stażu pracy, z czego jedna osoba nie miała go w ogóle.

bEsypIon
Zobacz także: Zaskakująca propozycja "Solidarności". Ma zmobilizować pracowników handlu

"Wynagrodzenia nowo zatrudnionych ekspertów kształtowały się od 4320 zł do 16 058 zł miesięcznie brutto. Żaden z ekspertów nie został zatrudniony w drodze konkurencyjnego naboru" - pisze NIK. "We wszystkich przypadkach dyrektor generalny MS zdecydował o skróceniu wymaganego stażu pracy".

W odpowiedzi na wnioski NIK resort publikuje informację o wynagrodzeniach ekspertów. To zupełnie inne liczby niż te podawane przez kontrolerów.

bEsypIot

"W 2020 roku średnie wynagrodzenie wypłacane osobom zatrudnionych w Ministerstwie Sprawiedliwości na stanowisku eksperta wyniosło 3678,94 zł" - informuje resort.

Tłumaczy też, że postępowanie rekrutacyjne jest zgodne z prawem, a "taka forma zatrudnienia praktykowana jest od dawna, a więc miała zastosowanie również przed okresem obecnych rządów".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsypIoO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(79)
oko
2 tyg. temu
Tak PISowcy doja Polske i Polakow . PS Banasia syna zatzrymali za to ze jego ojciec wytyka PISowskie oszustwa
leon
2 tyg. temu
Pis niszczy Polske
Małgosia
2 tyg. temu
A kiedy zajmą się zarobkami sędziów pracujących chyba na 1/2 etatu?
bEsypIoP
Pełne korytko
2 tyg. temu
Dobrze wiedzieć o takich sprawach, szkoda tylko że ujrzały światło dzienne w związku z konfliktem na stołkach. Ale jak już wiadomo takie praktyki były stosowane za poprzedników. Wiadomo koryto.
wsiok
2 tyg. temu
Niestety Państwo zostało sprywatyzowane przez partię powołującą się na wolę Suwerena.Lecz ten Suweren to przeciętnie tylko jedna piąta obywateli uprawnionych do głosowania.
...
Następna strona