Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

Dodatek za przyjęcie szczepionki. Inspekcja pracy nie widzi problemu

108
Podziel się:

100+ za szczepionkę. Dlaczego nie. Jeżeli tylko pracodawca spełni odpowiednie warunki, to może wypłacać zatrudnionym dodatkowe pieniądze za zaszczepienie się - stwierdza Inspekcja Pracy. Nie daje jednak gwarancji, że podobnie uczynią sądy w razie pozwu.

Dodatek za przyjęcie szczepionki. Inspekcja pracy nie widzi problemu
Dodatkowa premia za szczepienie. Pracodawca może tak motywować swoich pracowników (Materiały prasowe)

100 zł za zaszczepienie wypłaciła firma Oknopolast swoim pracownikom. Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła kontrolę w firmie i nie zakwestionowała tego jednorazowego świadczenia za przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Inspektorzy PIP pojawili się w tym przedsiębiorstwie po doniesieniach money.pl. Według pracowników Oknoplastu pracodawca zastąpił dotychczasowy dodatek za brak absencji świadczeniem przysługującym za przyjęcie szczepionki.

Zobacz także: Wrócą restrykcje w poruszaniu się? Prof. Horban o rekomendacjach Rady Medycznej ds. COVID-19

Bonus za szczepienia dopuszczalny

Jak wyjaśnia "DGP", okazało się, że firma płaci za zaszczepienie się, ale w formie odrębnego, jednorazowego bonusu.

"PIP uznała, że jest to dopuszczalne, co w praktyce ma istotne znaczenie dla wszystkich pracodawców, którzy wprowadzili bądź zamierzają wprowadzić takie zachęty dla zatrudnionych. Nie muszą bowiem obawiać się wizyt inspektorów, o ile oczywiście spełnią minimalne wymogi (zwłaszcza z zakresu ochrony danych osobowych)" - podkreśla "DGP".

Sądy mogą widzieć to inaczej

Jednak Inspekcja Pracy nie daje gwarancji, że podobne stanowisko będą miały sądy. Firmy muszą liczyć się z pozwami o odszkodowania z tytułu dyskryminacji niezaszczepionych pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(108)
olo
3 lata temu
onek
olo
3 lata temu
Nie kupię okien w tej firmie.
Ico
3 lata temu
W nawiązaniu do mojego poprzedniego postu i pytania retorycznego: czy mamy demokrację czy totalitaryzm? Mamy w państwie DEMOKRACJE, która dla wielu ludzi jest najwazniejsza i stąd nawet obostrzenia pandemiczne nie mogą usprawiedliwiać nierównego traktowania pracownika w miejscu zatrudnienia,płacenia za szczepienia, gdy nie istnieje obowiązek szczepień. Domagam się więc raz jeszcze wprowadźcie go, skoro macie zwalniać ludzi za brak szczepionki lub gorzej opłacać i płaćcie uczciwie za powikłania, DEMOKRACJA jest zbyt cenna i piękna... Ludzie nie tyle protestują przeciw szczepieniom(ja też tego nie robię) co przeciwko naginaniu prawa... DEMOKRACJA!!!!!!
Ico
3 lata temu
Pip do likwidacji... Po co jest ta instytucja, skoro prawa nie zna. Jest jasno powiedziane, że nie można nikogo dyskryminować ze względu na stan zdrowia.... Czego nie rozumiecie? Jedni i drudzy roznoszą. To przymus pośredni. Domagam się uznania szczepień za obowiązkowe i obciążenia za powikłania firm farmaceutycznych. Domagam się także nazwisk osób, które jej z tej odpowiedzialności zwolniły. Sądy powinny taka umowę unieważnić ze względu na wysoką szkodliwość społeczna. Odkąd to eksperymenty medyczne są bezpłatne i przymusowe pod groźbą utraty pracy? Koniec z tym prawnym bałaganem. Mamy demokrację czy totalitaryzm?
STOPSELEKCJI
3 lata temu
NIE KUPUJ OKIEN W OKNOPLAST.....
...
Następna strona