Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dotacje z Funduszu Odbudowy podzielone. 18,9 mld euro dla Polski do 2022 roku

143
Podziel się:

Komisja Europejska przedstawiła oficjalnie kalkulacje podziału dotacji z Funduszu Odbudowy.

Dotacje z Funduszu Odbudowy podzielone. 18,9 mld euro dla Polski do 2022 roku
Fundusz Odbudowy ma pomóc krajom UE stanąć na nogi po pandemii (Photo by Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images) (Anadolu Agency via Getty Images, Anadolu Agency)
bEsfFfkl

Polsce ma przypaść 18,9 mld euro dotacji do 2022. Na dodatkowe 4,1 mld euro mamy szansę do 2023 - wynika z kalkulacji Komisji Europejskiej.

Łącznie dla wszystkich krajów UE budżet przewiduje wypłatę 218,750 mld euro do 2021 roku i 93,750 do 2023.

bEsfFfkn

Największy udział przypada Hiszpanii - 43,48 mld euro, dalej Włochom - 44,724 i Francji - 22,699 mld euro.

Zobacz także: Na co pójdą pieniądze z Unii? "Wpłynęło 116 przedsięwzięć"

Budżet został wynegocjowany na szczycie UE w lipcu. Wówczas to założono, że Fundusz Odbudowy na lata 2021-27 ma liczyć w sumie 750 mld euro. Z tej kwoty 500 mld euro ma być dostępne dla krajów w formie grantów, a 250 mld euro w formie pożyczek.

bEsfFfkt

Jak pisaliśmy w money.pl, na ten okres Polska wynegocjowała w sumie 62,8 mld euro. 37,69 miało trafiać w formie grantów, a pozostałe 25,1 mld euro w pożyczkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsfFfkO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(143)
Bo przecie
11 miesięcy temu
Związek Komunistycznych Republik Niemieckich daje kasę tylko swoim, koloniom ochłapy aby zatrzymać ich ich rozwój. Zdrowe podejście, bo po co tworzyć sobie konkurencję. Dystrykty kolonialny mogą zjadać mirabelki i płodzić się aby dostarczać silnych ludzi do ciężkiej pracy. Niech żyje komunizm europejski i jej władcy którzy pozwalają nam żyć. Łaska ich jest wielka.... )) : - Brawo dla NASZYCH rzadowych negocjacji =Tak trzymać ((:
no to trzeba
11 miesięcy temu
przyśpieszyć wypłatę zaległych reparacji od Niemiec to starczy na dłużej... ŁAPY PRECZ OD pisu... UE zadłuża się po to, żeby już nikt nie wyszedł z UE. Żadne państwo poza Niemcami i ich sojusznikami (Austria, Holandia, Lichtenstein, Szwecja itp.) nie będzie stać na to, żeby wykupić się z tego długu co właśnie jest zaciągany i który nigdy nie zostanie spłacony.
Clara
11 miesięcy temu
Fundusz Odbudowy był ustalany na lata 2021-27. Teraz podzielono tylko do 2022. Czy większość komentatorów piszących, że dostaliśmy tylko 1/3 wynegocjowanej kwoty i to jeszcze z winy PISu potrafi czytać ze zrozumieniem ?... Sukces upadku moralnego do tego doprowadziła UNIA. Biada nam wszystkim.
bEsfFfkP
KENN
11 miesięcy temu
Niemiecka gospodarka po II wojnie św, konsumowała Plan Marshalla , a Polska nawet feniga nie dostała za zniszczenie Polski , 😒 ----- Prawda jest taka że Zachód nam 10 razy więcej zabrał niż dał ale ciemny lud wierzy w propagandę . Pieniądze, które daje UE w większości trafiają do zagranicznych firmy, które robią w Polsce swoje interesy. Przeciętny Polak jest parobkiem za najniższą krajową.
Oburzona
11 miesięcy temu
- Przecież cąła kwota rozłożona jest na lata do 2027, teraz dostajemy 1/3 tej kwoty, a resztę w kolejnych latach nie MANIPULUJCIE faktami ! = POpuliści !?.... Ten tekst nie dla osobników nie znających słowa sarkazm _ żenada !?
...
Następna strona