Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Dr Doom ostrzega przed kolejnym kryzysem. "Pandemia to nie koniec"

136
Podziel się

Kryzys polityczny w USA, wojna między USA a Chinami, czy rosnące zadłużenie. Ekonomista Nouriel Roubini, znany szerzej jako "dr Doom" przewiduje, że na koronawirusie się nie skończy.

Nouriel Roubini, znany jako "dr Doom", przewiduje kolejne kryzysy.
Nouriel Roubini, znany jako "dr Doom", przewiduje kolejne kryzysy. (Getty Images)
bDZFLIut

Koronawirus to dopiero początek - ostrzega na łamach "Project Sindicate" prof Nouriel Roubini.

Wywołany pandemią kryzys gospodarczy, zdaniem profesora, może się w niektórych krajach utrzymać nawet do 2025 roku. Zwłaszcza, jeśli jesienią nastąpi druga fala zachorowań, a szczepionka nie zostanie do tego czasu opracowana.

Profesor Roubini przestrzega też przed kryzysem klimatycznym. Zwłaszcza we wschodnich rejonach Afryki, gdzie może on doprowadzić do katastrofalnego nieurodzaju, klęski głodu, a co za tym idzie, kryzysu migracyjnego.

bDZFLIuv

- Według ostatnich badań, nieurodzaj spowodowany wzrostem temperatur i pustynnieniem w nadchodzących dekadach wypędzi setki milionów ludzi z gorących stref tropikalnych do Stanów Zjednoczonych, Europy i innych regionów o klimacie umiarkowanym - przestrzega "dr Doom".

Zobacz także: Obejrzyj też: To nie koniec pomocy dla firm. "Chcemy zachęcić je do inwestowania"

Ekonomista ostrzega też przed kryzysami politycznymi. Np. przed wojną handlową na linii USA-Chiny, która po wybuchu pandemii się zaostrzyła, a stosunki między mocarstwami są coraz gorsze.

bDZFLIuB

- Nawet jeśli ani Chiny, ani Stany Zjednoczone nie chcą konfrontacji militarnej, wzmożone manewry mogą doprowadzić do incydentu, który wymknie się spod kontroli. W lutym ostrzegałem, że zimna wojna chińsko-amerykańska może stać się gorąca. Teraz to jeszcze bardziej realne - pisze Roubini.

Kryzys polityczny, tym razem wewnętrzny, czeka też Stany Zjednoczone. Zbliżają się wybory prezydenckie.

- Rywalizacja między USA a Chinami, Rosją, Iranem i Koreą Północną przyspieszyła przed wyborami. Istnieje coraz więcej obaw, że kraje te za pomocą cyberwojny będą ingerować w wybory i dążyć do pogłębienia podziałów w Ameryce - ostrzega "dr Doom".

Zdaniem profesora, niezależnie od wyniku głosowanie pojawią się wzajemne oskarżenia o fałszerstwa.

bDZFLIuC

Nouriel Roubini był w gronie nielicznych ekspertów, którzy przewidzieli załamanie na rynku nieruchomości w USA sprzed ponad dekady, czego następstwem był krach na giełdzie. Stąd jego pseudonim "dr Doom".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZFLIuW
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(136)
min
9 miesięcy temu
My Polacy już nic nie możemy. Przyjmiemy każde upokorzenie i podporządkujemy się wszelkiej głupocie. Nie jesteśmy już narodem ludzi wolnych, bo zapomnieliśmy, że o wolność nigdy nie przestaje się walczyć. Jeśli każą nam chodzić na czworaka do końca życia, bo to uratuje nas przed zakażeniem, zrobimy to. Cywilizacja jaka znamy skończyła się na naszych oczach. Wszystko się kończy, smutno, że zdrowy rozsądek również...
lol
9 miesięcy temu
ciekawe o co "rywalizuje" z policjantem świata Korea Północna?
gielda
9 miesięcy temu
zdradzę wam sekret moich sukcesów giełdowych - gram dokładnie odwrotnie, niż zwiastują "analitycy" i jestem wciąż na plusach!
bDZFLIuX
a nie potrafi...
10 miesięcy temu
przewidzieć kiedy zwolnią ich z pracy .... ?
Oko
10 miesięcy temu
Baba Wanga przewidziała że kryzys będzie do 2040, ogólnie to model gospodarek świata jest taki że w zasadzie cały czas mamy kryzys
...
Następna strona