Notowania

Działka Morawieckiego. Żona premiera gotowa oddać pieniądze na cele charytatywne

- W najbliższych dniach złożony zostanie pozew przeciwko wydawcy "Gazety Wyborczej" - poinformował Dariusz Tokarczuk, pełnomocnik rodziny Mateusza Morawieckiego. Dodał też, że żona premiera jest gotowa sprzedać działkę za cenę zakupu, a pieniądze przeznaczy na cele charytatywne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Premier za pośrednictwem prawników odpowiedział na materiał "Gazety Wyborczej" (Fot: Grzegorz Ksel/REPORTER)

- Zawarte w publikacjach informacje są niepełne i nierzetelne. Materiał wprowadza w błąd nie tylko co do procedury zakupu działki, ale również w kwestii jej szacunkowej wartości - poinformował media Dariusz Tokarczuk, reprezentujący premiera i jego rodzinę.

Powiedział, ze pozew będzie skierowany przeciwko wydawcy, redaktorowi naczelnemu oraz redaktorowi Jackowi Harłukowiczowi.

Tokarczuk wskazywał, że w materiale "GW" nie ma mowy choćby o ewentualnych kosztach odrolnienia działki, które musiałby ponieść właściciel.

Obejrzyj oświadczenie pełnomocnika rodziny Morawieckich

- Działka nie stanowiła mienia publicznego, a ceny były cenami rynkowymi - podkreślił pełnomocnik premiera.

Dariusz Tokarczuk dodał, że właścicielka nieruchomości jest w stanie sprzedać działkę, gdy tylko miasto Wrocław przystąpi do budowy planowanych w tym miejscu dróg.

- Iwona Morawiecka złożyła oświadczenie, że w takim przypadku sprzeda działkę po cenie zakupu z uwzględnieniem inflacji, a pieniądze pozyskane w ten sposób przeznaczy na cele charytatywne - oświadczył Tokarczuk.

Historia działki Morawieckiego

"Gazeta Wyborcza" napisała w poniedziałek, że obecny premier jeszcze jako członek zarządu banku BZ WBK w 2002 roku kupił od Kościoła działkę we Wrocławiu znacznie poniżej jej realnej wartości. Dziennik wskazał też, że a po działce nie ma śladu w oświadczeniach majątkowych premiera, a tłumaczenia Morawieckiego są nieścisłe.

Kluczową częścią tekstu gazety są zeznania Mateusza Morawieckiego z 2006 r. w charakterze świadka w procesie urzędników Agencji Nieruchomości Rolnych, którym prokuratura zarzuciła korupcję przy przekazywaniu nieruchomości Kościołowi.

"O możliwości nabycia działek na Oporowie dowiedziałem się od księdza kardynała Henryka Gulbinowicza. Moja rodzina od wielu lat dobrze zna księdza kardynała i z tego powodu ja czasami bywam u niego w gościnie" - to fragment zeznań obecnego premiera z akt sprawy, do których dotarła "Wyborcza".

"Gazeta Wybocza": Morawiecki uwłaszczył się na gruntach kościelnych
Działka Morawieckiego. Mamy komentarz rządu

Morawiecki mówi następnie, że "pod koniec lat 90. głośno było o możliwości nabycia nieruchomości od Kościoła i ja, słysząc te informacje, zapytałem w czasie któregoś spotkania z księdzem kardynałem o takie nabycie". Według gazety Morawiecki tłumaczył w prokuraturze, że sam wskazywał kardynałowi lokalizacje gruntów, które go interesują: południowa część Wrocławia, Oporów, okolice lotniska.

"Niedopowiedzenia, domysły, spekulacje i nieprawdziwe sformułowania" - takie zarzuty tekstowi "Gazety Wyborczej" o działce premiera stawia Centrum Informacyjne Rządu. W komunikacie padła zapowiedź pozwu, jaki przeciw gazecie ma złożyć premier wraz z żoną. Autor artykułu odpowiada, że wszystkie opisane w nim fakty mają oparcie w dokumentach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mateusz morawiecki, gazeta wyborcza, działka, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-05-2019

Zbyś"Żona premiera gotowa oddać pieniądze na cele charytatywne"... I co, to ma załatwić sprawę? A gdzie odpowiedzialność karna za malwersacje z … Czytaj całość

20-05-2019

Idzmy na WYBORYSprzeda za cene ZAKUPU he he????? a kto bedzie kupujacym???? kolejny geszeft??????? Nie kupujemy tego numeru

20-05-2019

polkaJuż się nie mogę doczekać!

Rozwiń komentarze (904)