- Program codzienny ("Dzień dobry TVN" - przyp. red.) na antenie TVN pojawi się już wcześniej, bo 12 sierpnia (poniedziałek) i to ja będę miał zaszczyt poprowadzić cykl nowych wydań - poinformował za sprawą serwisu Linkedin Piotr Zieliński wydawca "Dzień Dobry TVN".
W jesiennej ramówce programu śniadaniowego zabraknie także popularnej dwójki prowadzących Magdy Mołek oraz Marcina Mellera. - Po 15 latach pracy w @dziendobrytvn , w porozumieniu ze stacją TVN, postanowiłam zrobić sobie przerwę. Mój najwspanialszy współprowadzący @marcinmellerarbuz też - poinformowała w czwartek na Instagramie Magda Mołek.
Zmiany w "Dzień dobry TVN" spowodowane mogą być utratą widzów. Jak poinformował na początku lipca portal Wirtualne Media, największą oglądalność spośród programów śniadaniowych w pierwszym półroczu br. miało "Pytanie na śniadanie", które wyprzedziło "Dzień dobry TVN".
W okresie od 1 stycznia do 30 czerwca br. średnia oglądalność "Pytania na śniadanie" wyniosła 509 tys. osób przy 10,25 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement opracowanych przez portal wirtualnemedia.pl.
"Dzień dobry TVN", które w analizowanym okresie przyciągało przed telewizory średnio 501 tys. osób, co przełożyło się na 9,90 proc. udziału. Rok wcześniej program śledziło 530 tys. widzów przy udziale wynoszącym 10,78 proc.
- Porównując wyniki 3 dużych stacji, tj. Polsat, TVN, TVP2, za I połowę tego roku vs pierwsze 6 miesięcy 2018 roku widzimy, że tylko TVP2 nie straciło udziałów, niezależnie od grupy docelowej. Nawet w grupie komercyjnej 16-49, ważnej przede wszystkim dla konkurencji, TVP2 jako jedyna zyskała pod względem udziałów (wzrost SHR% o 2,72 proc. do 7,17 proc.). W tym kontekście też nie dziwi wzrost widowni pasma śniadaniowego w tej stacji, czyli programu "Pytanie na śniadanie" - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Rzeżuchowski, group account director w Codemedia.
Czytaj również: Znika nc+. Od września stanie Canal+
Jak informowaliśmy w środę na money.pl, stacja TVN w 2018 r. zanotowała większe straty niż przychody.
1,89 mld zł - taką kwotę jednostkowych strat za 2018 rok TVN pokryje z kapitału rezerwowego, wynika z uchwał walnego zgromadzenia z 12 lipca. Gigantyczna kwota, przekraczająca przychody spółki za ubiegły rok, które wyniosły 1,66 mld zł i tylko niewiele niższa niż przychody całej grupy kapitałowej TVN (1,97 mld zł) - wynika z raportu finansowego opublikowanego w KRS.
Jest efekt czyszczenia ksiąg rachunkowych, wynikających z przejęcia głównego właściciela TVN, amerykańskiego Scripps Networks Interactive, Inc., przez Discovery, Inc. Transakcja sfinalizowana w marcu ubiegłego roku skutkowała testem utraty wartości aktywów.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl