Notowania

gospodarka
11.10.2019 10:18

Efekt Nobla. Sprzedaż książek Olgi Tokarczuk wzrosła o 6000 proc.

W ciągu 10 godzin od ogłoszenia wyników literackiego Nobla Empik sprzedał 12 tysięcy książek Olgi Tokarczuk. To wynik osiągany przez największe bestsellery w historii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Olga Tokarczuk, laureatka literackiego Nobla.

Jak informuje Empik, w salonach, w których książki Olgi Tokarczuk mają swoje stałe miejsce, już od godz. 14.00-15.00 wyraźnie wrosło zainteresowanie pozycjami jej autorstwa.

Najchętniej wybierana jest książka "Bieguni". 2 miejsce to "Księgi Jakubowe" a podium zamyka "Prawiek i inne czasyczasy".

Doskonale sprzedają się też książki elektroniczne. Jak podaje Empik, w ciągu kilku godzi od ogłoszenia laureatów literackiego Nobla ebooki i audiobooki Olgi Tokarczuk kupiło 1,5 tysiąca osób .

Oglądaj też: Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. Podróżnik Marek Kamiński komentuje

- Już ubiegłoroczny Booker spowodował ogromne zainteresowanie twórczością Olgi Tokarczuk i jej książka "Bieguni" była jedną z najchętniej wybieranych w Empiku w 2018 roku - mówi Michał Tomaniak, Dyrektor Działu Książki w Empiku. - Literacki Nobel zadziałał jednak z wielokrotnie większą siłą.

Empik zapewnia, że książki polskiej noblistki są jeszcze dostępne w salonach. Można je też zamawiać za pośrednictwem strony internetowej.

Na koniec października zamówione są dodruki poszczególnych tytułów.

Olga Tokarczuk została w czwartek laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018.

W uzasadnieniu tego wyboru Akademia podkreśliła, że Polka otrzymała nagrodę "za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-10-2019

AlfredTo tylko świadczy jak mało wymagającym od słowa pisanego jesteśmy narodem. Nakład porównywalny do Siper-Ekspressu i Fak-tu a teść równie bogata, Do … Czytaj całość

11-10-2019

gbza chwile okaze sie ze 10.000 kupilo PO by ubogacac kulturowo swoje szeregi, pelen zestaw trafi do Neumana.

11-10-2019

JaMNajważniejszy fakt: dowiedziała się o nagrodzie jadąc po NIEMIECKIEJ autostradzie!

Rozwiń komentarze (23)